Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (09.01.2017 - 15.01.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 9. Jaanuar 2017

10.01 kohtub välisminister Sven Mikser Itaalia uue suursaadikuga Eestis Filippo Formicaga.

10.01 kohtub välisminister Sven Mikser Setomaa ülemsootska ja Setomaa Valdade Liidu esindajatega.

11.01 kohtub välisminister Sven Mikser Eestis visiidil viibiva Knesseti spiikri Yuli-Yoel Edelsteiniga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Iisraeli suhteid, Lähis-Ida rahuprotsessiga seonduvat ning olukorda regioonis laiemalt.

11.01 kohtub välisminister Sven Mikser Kosovo lahkuva suursaadikuga Ilir Dugolliga.

12.01 kohtub Eesti suursaadik Rootsis Merle Pajula Rootsi turust huvitatud ettevõtjatega. Suursaadik Pajula kõnele ettevõtjatele Rootsi turust ning annab ülevaate riigist laiemalt. Samuti räägib ta võimalustest, kuidas saatkond saab ettevõtjaid abistada. Ürituse korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös välisministeeriumiga. Lisainfot: goo.gl/vsvYX6

12.-13.01 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Leedus, kus ta kohtub Vilniuses Leedu välisministri Linas Linkevičiuse, kaitseministri Raimundas Karoblise, Seimi väliskomisjoni esimehe Juozas Bernatonise ja Eesti-Leedu sõprusgrupi esimehega Tadas Langaitisega. Lisaks osaleb välisminister Trakai linnas toimuval traditsioonilisel mitteametlikul kohtumisel Snow Meeting, kus arutatakse rahvusvahelist julgeolekut puudutavaid teemasid. Lisainfot Snow Meetingu kohta: https://urm.lt/default/en/news/the-10th-snow-meeting-to-be-held-in-trakai

15.01 osaleb välisminister Sven Mikser Pariisis toimuval rahvusvahelisel Lähis-Ida rahukonverentsil.

Kultuurisündmused välisriikides:

12.01 esineb ansambel Puuluup Berliini pressi- ja kultuuriatašeede ühenduse vastuvõtul, mida sel aastal korraldab Eesti Suursaatkond Berliinis. Tegemist on ühenduse olulisema üritusega, kus lisaks erinevate riikide pressi- ja kultuuridiplomaatidele osalevad Bundestagi ja ministeeriumide esindajad, kohalikud ajakirjanikud ja kultuuritegelased.

Lisainfo:
Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.