Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (19.12.2016 - 25.12.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 19. Detsember 2016

18.12 toimuvad Alžiiris Eesti ja Alžeeria välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Alžeeria delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi Euroopa osakonna direktor Abderrahmane Benguerrah. Kõne alla tulevad kahepoolsed suhted, rände ja julgeolekuga seotud küsimused ning olukord Põhja-Aafrikas ja Euroopa naabruses laiemalt. Samuti räägitakse Alžeeria suhetest Euroopa Liiduga ning ELi ja Araabia Liiga koostööst.

19.-20.12 osaleb välisminister Sven Mikser Kairos toimuval Euroopa Liidu ja Araabia Liiga välisministrite kohtumisel. Arutatakse ELi ja Araabia Liiga koostööd ning regionaalseid arenguid, keskendudes julgeolekule ja stabiilsusele.
Lisaks on välisminister Sven Mikseril kavas mitmed kahepoolsed kohtumised.

20.12 kohtub Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Tallinnas Euroopa Komisjoni pealäbirääkijaga Ühendkuningriigi EList lahkumiskõnelustel Michel Barnieriga.

22.12 kohtub välisminister Sven Mikser Armeenia uue suursaadikuga Eestis Tigran Mkrtchyaniga.Välisriikides toimuvad kultuurisündmused:

21-23.12 toimuvad  Kädy Plaasi, Ulla Kriguli ja Riivo Kallasmaa kontserdid Venemaal. Sarjas „Euroopa jõulud“ kõlab Johann Sebastian Bachi muusika 21. detsembril Peterburi Jaani kirikus ning 23. detsembril Moskva katoliku katedraalis.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.