Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (12.12.2016 - 18.12.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 12. Detsember 2016

12.12 osaleb välisminister Sven Mikser Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis. Euroopa Liidu välisministrid arutavad EL-Aafrika suhteid, olukorda Kongo Demokraatlikus Vabariigis, rände välisaspekte ja Süüria küsimust.  Lisaks toimub EL-Kuuba poliitilise dialoogi ja koostöölepingu allkirjastamine, mitteametlik kohtumine Kolumbia presidendi Juan Manuel Santosega  ning Kolumbia rahuleppe elluviimise toetuseks loodava usaldusrahastu kokkuleppe allkirjastamine.

12.12 kohtub Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén Brüsselis Bulgaaria ja Austria välisministeeriumi Euroopa Liidu direktoritega. Kohtumisel arutatakse EL nõukogu trioformaadis eesistumisega seonduvaid teemasid, seal hulgas Euroopa Liidu tulevikku, olukorda Türgis, rände küsimust ja Euroopa Liidu naabruspoliitikat.

13.12 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu üldasjade nõukogul. Kohtumise fookuses on Euroopa Liidu eelarveraamistik 2014-2020 ja Euroopa Liidu laienemise protsessi järeldused. Lisaks on kavas Euroopa Komisjoni ettekanne 2017. aasta majanduskasvuanalüüsi kohta.

14.12 esineb välisminister Sven Mikser avasõnavõtuga Tallinnas toimuval Euroopa Liidu riikide Tallinna esinduste juhtide kohtumisel.

15.12 toimub Tallinnas „Hommikukohv suursaadikuga“, mille raames kohtub Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Lauri Bambus UK turust huvitatud ettevõtjatega. Suursaadik tutvustab saatkonna poolt pakutatavat tuge Ühendkuningriigis tegutsevatele Eesti ettevõtjatele ning jagab tähelepanekuid UK ärikeskkonna ja -tavade kohta. Üritus toimub koostöös Kaubandus- ja Tööstuskojaga. Lisainfo: http://www.koda.ee/index.php?id=26120  

15.12 toimub Minskis Läti Vabariigi suursaatkonnas pidulik NATO kontaktsaatkonna mandaadi üleandmise tseremoonia. Alates 01.01.2017 kuni 31.12.2018 on Eesti suursaatkond Minskis NATO kontaktsaatkond Valgevenes, kes võtab selle mandaadi üle Läti suursaatkonnalt. Üritusele eelneb Valgevene Riiklikus Ülikoolis samal päeval toimuv rahvusvaheline seminar „Rahvusvaheline julgeolek ja NATO 2016. aastal“, kus osaleb külalisena ka poliitikaosakonna julgeolekupoliitika ja transatlantiliste suhete direktor Mariin Ratnik.

16.12 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Lätis. Kavas on kohtumine Läti välisministri Edgars Rinjevicsega, mille käigus arutatakse Eesti ja Läti suhteid, regionaalset koostööd, Euroopa Liidu tulevikku, idapartnerlusega seonduvaid küsimusi, rändekriisi, Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus ja olukorda Ukrainas. Välisministrid annavad ka ühise pressikonverentsi.

Kultuurisündmused välisriikides:

15.-22.12 toimub ERSO esimene kontsertturnee Hiinas. Eesti esindusorkestri kontserdid Kristjan Järvi juhatusel toimuvad nii Hiina moodsates kontserdisaalides Daliani rahvusvahelises konverentsikeskuses, Shanghai Idakunstide keskuses ja Wuhani Qintai Suures Teatris, kui ka ajaloolises Keelatud linna kontserdisaalis. Kontserdi kava  kõrvutab Eesti ja Põhjamaade heliloojate rahvusliku koloriidiga teoseid Hiina autorite loominguga. Lisainfo: http://www.erso.ee/?concert=erso-kontserditurnee-hiinas

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.