Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (21.11.2016 - 27.11.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 21. November 2016

22.11 on välisminister Jürgen Ligi visiidil Strasbourgis seoses Eesti Euroopa Nõukogu kuuekuulise eesistumise lõppemise ja üleandmisega Küprosele. Välisminister annab Euroopa Nõukogu ministrite asemike komiteele pikema ülevaate Eesti eesistumisel tehtust.Välisminister Ligi kohtub Strasbourgis ka Euroopa Nõukogu peasekretäri Thorbjørn Jaglandiga.

22.11 osaleb välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna peadirektor Aino Lepik von Wirén Soomes Vantaas toimuval Soome, Rootsi, Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja Taani Euroopa Liidu direktorite kohtumisel. Kohtumisel arutatakse julgeolekuolukorda, rändekriisi, Euroopa Liidu tulevikku ning olukorda Ühendkuningriigi referendumi järel.

22.11 annab välisministeeriumi julgeolekupoliitika ja relvastuskontrolli büroo direktor Mariin Ratnik loengu Stockholmi Kaitsekõrgkoolis Läänemere regiooni julgeoleku-, kaitse- ja välispoliitika teemal.

22.11 esineb Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer Kopenhaagenis konverentsil, mis keskendub kodanikuühiskonna arengutele Balti riikides alates iseseisvuse taastamisest 25 aasta jooksul. Suursaadik Volmer räägib ettekandes Eesti kodanikuühiskonna arengutest ja hetkeseisust.
Konverentsil osaleb ka presidendi vabakonna nõunik Urmo Kübar. Üritust korraldab organisatsioon Öistesse NGO Netvaerk Danmark.

23.11 toimuvad Tallinnas Eesti ja Itaalia välisministeeriumite vahelised EL-teemalised konsultatsioonid. Räägitakse kahepoolsetest suhetest, samuti arutatakse olulisi Euroopa Liitu puudutavaid teemasid, muuhulgas Eesti Euroopa Liidu eelseisvat eesistumist, ELi tulevikku, rändega seotud teemasid ja ELi naabrust puudutavat.
Eesti delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna peadirektor Aino Lepik von Wirén. Itaalia delegatsiooni juhib välisministeeriumi Euroopa Liidu üksuse peadirektor Giuseppe Maria Buccino Grimaldi.

23.11 osaleb Eesti saatkond Lissabonis Portugali suurimal ettevõtluse kontaktmessil Portugal Exportator 2016 Eestit tutvustava stendiga. Tegemist on eelkõige väikestele ja keskmistele ettevõtetele suunatud iga-aastase üritusega, mis toimub 11. korda. Oma riiki on messil tutvustamas 38 riigi saatkonnad. Üritusele oodatakse osalema enam kui 1500 ettevõtjat.  
Lisainfot: http://www.portugalexportador.pt/

24.-25.11 osaleb välisministeeriumi kantsler Rainer Saks Vallettas toimuval Euroopa Liidu liikmesriikide välisministeeriumite kantslerite kohtumisel. 2017. aasta esimesel poolel Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja Malta tutvustab kantsleritele oma eesistumise prioriteete. Arutletakse ELi globaalstrateegia teemal ning Euroopa välisteenistuse administratiivküsimusi. Kantsleritel on kavas külastada ka Euroopa Varjupaigaküsimuste Tugiametit.

25.11 toimuvad Tallinnas Eesti ja Moldova välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid. Kohtumisel käsitletakse Moldova Euroopa Liiduga lõimumist ja assotsieerumislepingu rakendamist, samuti arutatakse kahepoolseid suhteid ning piirkondlikku julgeolekut ja suhteid. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi poliitikadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Moldova delegatsiooni eesotsas on välisasjade ja Euroopa Liiduga lõimumise küsimuste aseminister Daniela Morari.

25.11 toimuvad Eesti ja Türgi välisministeeriumite vahelised rändeteemalised konsultatsioonid. Räägitakse rändega seotud teemadel, samuti arutatakse kahepoolseid konsulaarsuhteid. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén. Türgi delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi konsulaarasjade peadirektor suursaadik Mehmet Samsar.

25.11 toimub Roomas iga-aastane aukonsulite ümarlaud, kus osalevad Eesti aukonsulid Itaaliast ja Horvaatiast. Aukonsulid saavad ülevaate Eesti saatkonna prioriteetidest suhete arendamisel, e-riigist ja e-residentsusest ning samuti käsitletakse mitmeid konsulaarteemasid. Ettekandega äridiplomaatiast esineb aukonsulitele välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart.


Kultuurisündmused välisriikides:

22.11 avatakse Londoni Euroopa maja galeriis 12 Star Gallery Birgit Püve fotonäitus „Estonian documents”. Avamisel viibib ka fotode autor.
Lisainfot: https://www.facebook.com/events/370806603262720/

24.11 avatakse Vilniuses 16. korda toimuv maalitriennaal, kus sel aastal on Eestist valitud osalema kolm kunstnikku: Kristi Kongi, Merike Estna ja Mihkel Ilus. Kristi Kongi osaleb triennaalil Tallinna Kunstihoones eksponeeritud installatsiooniga „Ma olen seal ja tunnen seda lõhna. Mõtisklusi ruumist“. Merike Estna eksponeerib 2014. aastal KUMUs näidatud installatsiooni „Blue Lagoon“. Mihkel Ilus esitleb viite teost seeriast „I meetod“. Näitus Vilniuse Disaini- ja Tarbekunstimuuseumis jääb avatuks 31. detsembrini.

24.11 avatakse Poolas, Elblagi galeriis Nobilis rahvusvaheline illustratsiooninäitus „It’s Always Tea-Time”. Lewis Carrolli „Alice Imedemaal” ilmumise 150. aastapäeva tähistamiseks koostas kuraator Viive Noor näituse, kus esitletakse 72 kunstniku tööd 19 riigist. Näituse esitlemine ja Viive Noore töötuba Elblagi kunstikoolis toimub sündmuste sarja Rahvusvaheline kunstiline kohtumine raames.
Lisainfo: http://msa.swiatowid.elblag.pl/index.php/artysci

24.11 linastub Vancouveris Euroopa Liidu Filmifestivalil Martti Helde ajalooline mängufilm „Risttuules“. Lisainfo: http://thecinematheque.ca/eufilmfestival/estonia-in-the-crosswind

25.11 annab pianist Sten Lassmann kontserdi Leedu kunstimuuseumile kuuluvas Chodkevičiai palees. Sihtasutuse Čiurlionis House kolm kuud kestnud kultuuriprogrammi lõpetaval kontserdil on kavas Eesti helilooja Heino Elleri looming. Lisainfo: http://www.vilnius-events.lt/renginiai/pianistas-sten-lassmann/?2016-11-25

25.11 linastub Vilniuses Eesti dokumentaalfilm „Uus Maailm”, mis lõpetab 4. Eesti filmipäevad Užupises. Eesti välisministeeriumi kodanikudiplomaatia aukirjaga pärjatud Annika Grišakovi eestvedamisel toimuvatel filmipäevadel linastusid tänavu mängufilmid „Risttuules”, „Vehkleja” ja dokumentaalfilm „Varesesaare venelased”.
Lisainfot:

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.