Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (14.11.2016 - 20.11.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 14. November 2016

13.11-18.11 osaleb välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal Marrakeshis toimuval ÜRO kliimamuutuste konverentsil. Konverents keskendub kliimamuutuste arenguaspektidele ja nende kahjude vähendamise küsimusele. Lisainfo: www.COP22.ma

14.11 osaleb välisminister Jürgen Ligi Brüsselis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel. Kohtumisel arutatakse EL välis- ja julgeolekupoliitika globaalstrateegiat, EL-USA suhteid, idapartnerluse küsimusi, olukorda Süürias, Liibüas, Iraagis ja Liibanonis. Välisasjade nõukogule järgneb kolme Balti riigi ja Beneluxi riikide välisministrite kohtumine.

14.11 avab Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Lauri Bambus Londonis Briti-Eesti Kaubanduskoja ärivisiidi raames toimuva seminari. Üritus keskendub võimalustele, mida Eestil on pakkuda Briti ettevõtjatele, kes soovivad jätkata tegutsemist Euroopa Liidu ühisturul. Äriseminari fookuses on e-residentsus ja finantstehnoloogia. Lisainfo http://www.becc.ee/events/fintech/

14-18.11 viibib välismajandus- ja arengukoostöö küsimuste asekantsler Väino Reinart äridelegatsiooni juhina visiidil Keenias. Visiidi eesmärgiks on  ärisuhete tihendamine ja kontaktide loomine Eesti ja Keenia vahel.

15.11-16.11 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu üldasjade nõukogul. Kohtumise fookuses on Euroopa Liidu eelarveraamistik 2014-2020 ja ühtekuuluvuspoliitika.

16.11 osaleb välisminister Jürgen Ligi Pariisis kolme Balti riigi ja Prantsusmaa välisministri kohtumisel. Kohtumisel arutatakse Balti riikide ja Prantsusmaa suhteid, Euroopa Liidu tulevikku, terrorismivastast võitlust, olukorda Türgis ja idapartnerlust. Ühtlasi märkis kohtumine 25. aastat diplomaatiliste suhete taastamisest Balti riikide ja Prantsusmaa vahel.

17.11 viibib Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Lauri Bambus visiidil Jersey saarel, kus ta kohtub kohaliku valitsuse liikmetega ja avab Eesti aukonsulaadi.

17.11 avab Eesti alaline esindaja Euroopa Nõukogu juures Katrin Kivi seminari “Ensuring the human rights of LGBTI children and young people”, mis toimub Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise raames.

18.11 toimub välisministeeriumi avatud uste päev, mille raames tutvustatakse külalistele välisministeeriumi tegevusi, tehakse ringkäik välisministeeriumis ja arutatakse välispoliitilisi küsimusi. Lisainfo: http://vm.ee/et/uudised/valisministeerium-kutsub-avatud-uste-paevale

18.11 toimuvad Moskvas Eesti ja Venemaa välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Konsultatsioonide käigus arutatakse kahepoolseid suhteid ja aktuaalseid välispoliitilisi küsimusi. Eesti delegatsiooni juhib poliitikaosakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu.

Kultuurisündmused välisriikides:

15.-25.11 toimub Peedu Kass Momentumi trio Euroopa tuur. Trio esineb viie riigi mainekal festivalil: Jazz Festivalil Londonis, The Music Village festivalil Brüsselis,  Jazzycolors, Jazz sur la ville ja  Les Boréales festivalil Prantsusmaal, Le Neumünster festivalil Luksemburgis ja BIX Jazzclubis Stuttgardis. Lisainfo: http://www.peedukass.com/indexest.html

16.11 esineb laulja ja laulukirjutaja Siiri Sisask Helsingis. Helsingi Musiikkitalo kontserdisarjas "Virolainen musiikki soi" esitab laulja peamiselt oma uuemat loomingut kevadel ilmunud albumilt "Kuristi kohal".

17.-27.11 toimub Normandias, Caenis, Põhjamaade kultuuri tutvustav kultuurifestival Les Boréales.  25. aastapäeva tähistava festivali fookuses on Eesti ja Soome. Festival avatakse kahe eesti näitusega – disaininäitusega „Size doesn´t matter“ ja fotonäitusega „Setomaa – ääreala kuningriik“. Avaõhtul pakuvad eesti maitseid kokad Inga Paenurm ja Lauri Tomingas, kontserdil astuvad üles eesti artistid NOËP ja DJ Sander Mölder. Avamisele järgneva nädalavahetuse täidavad eesti kirjanduse ümarlauad ja lugemised, muusikutest astuvad üles Maarja Nuut ja Peedu Kass Momentum. Lisaks kirjandusele ja muusikale leiab festivali programmist eesti filme, näituseid, kino-kontserte ja palju muud. Viimati oli Eesti festivali fookusriigiks 2002. aastal. Lisainfo ja festivali kava: http://fr.zone-secure.net/9469/235806/#page=1

17.11 esineb pianist Sten Heinoja Ühendkuningriigis, Jersey saarel. Kontsert Jersey Raekojas toimub seoses Eesti aukonsulaadi avamisega.

18.11 avavad Eesti Vabariigi Suursaadik Rasmus Lumi ja Andorra aukonsul Antoni d'Ortodó Lloveras-Puig Andorra la Vellas  Andorras La Borda Pairal galeriis fotonäituse Eesti maastikud: 4 aastaaega. Näitusel on järgmiste fotograafide tööd: Meelis Adamson, Arne Ader, Paavo Eensalu, Tiina Gill, Assar Jõepera, Jarek Jõepera, Stella Kalmus, Alari Kivisaar, Priit Kõiv, Guido Kangur, Mati Kose, Riina Kübar, Kalev Kuusik, Tõnu Ling, Indrek Martin, Elle Mets, Margus Muts, Koidu Pilve, Juhan Ressar, Markko Roosileht, Indrek Sell, Tiit Serman, Tauno Sirel, Hendrik Sika, Nadežda Tanis, Irene Teesalu, Toomas Tiivel, Toomas Vaks. Näitust on võimalik külastada novembris ja detsembris.

19.11-09.12 toimub Maltal Rahvusvaheline Orelifestival. Eesti muusikutest esinevad festivalil organistid Andres Uibo, Piret Aidulo ning tšellist Aare Tammesalu. Lisainfo: http://www.maltainternationalorganfestival.com/programme.htm

19-20.11 toimub Helsingis traditsiooniline Mardilaat „Martin Markkinat“. Tänavuse laada peateema on Virumaa, mille raames tutvustavad Lääne- ja Ida-Virumaa oma piirkonna turismiatraktsioone ja kultuuritegevust. Lisaks Virumaa tutvustamisele pakutakse Helsingi Kaablitehases peetaval laadal käsitööd,  kunsti ja maitseelamusi kogu Eestist. Lisainfo: http://www.martinmarkkinat.fi/

Sandra Kamilova
Välisministeeriumi avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.