Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (07.11.2016 - 13.11.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 7. November 2016

7.11 viibib välisminister Jürgen Ligi visiidil Bukarestis, kus ta kohtub Rumeenia välisministri Lazăr Comănescuga ning avab Eesti saatkonna. Kohtumisel on ministritel kavas arutada Eesti ja Rumeenia suhteid, päevakajalisi ELi teemasid, sealhulgas ELi tulevikku, idapartnerlust, rändekriisi ning ettevalmistusi Eesti ELi eesistumiseks. Samuti räägitakse julgeolekust, Türgist, Ukrainast ning Süüriast.

7.11 kohtub välisministeeriumi eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Tallinnas Šoti valitsuse Euroopa asjade ja rahvusvahelise arengu ministri Dr Alasdair Allaniga.

7.11 toimub välisministeeriumis Eesti Välispoliitika Instituudi korraldatav arutelu „After the Referendum – Scotland and the EU”. Lisainfot: http://www.evi.ee/a-talk-after-the-referendum-scotland-and-the-eu-by-dr-...

8.11 osaleb välisminister Jürgen Ligi Bukarestis toimuval NATO idapoolsete liikmesriikide välisministrite kohtumisel, kus arutatakse NATO Varssavi tippkohtumise otsuste rakendamist ja ettevalmistusi järgmise aasta tippkohtumiseks.

9.11 viibib välisministeeriumi eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Helsingis. Kavas on kohtuda Soome riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori Kare Haloneni, riigisekretäri Samuli Virtaneni, välisministri kabinetiülema Raili Lahnalampi ning Välispoliitikainstituudi teaduri Kristi Raikiga.
Kohtumistel räägitakse aktuaalsetest Euroopa Liidu teemadest, sealhulgas ELi tulevikust, olukorrast Ühendkuningriigi EList lahkumise referendumi järel, mitmeaastase finantsraamistikuga seonduvast ning ettevalmistustest Eesti EL eesistumiseks.

9.11 toimuvad Tallinnas Eesti ja Gruusia välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid. Kõne all on Eesti ja Gruusia suhted, sealhulgas koostöö arenguabi, majanduse, kaitse, hariduse, IT ning kultuuri vallas. Ka räägitakse lõimumisest ELiga, idapartnerlusest, julgeoleku teemadest, NATOga seonduvast ning viimastest arengutest mõlema riigi naabruses. Eesti delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi poliitikadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Gruusia delegatsiooni juhib asevälisminister Gigi Gigiadze.

10.11 kohtub välisminister Jürgen Ligi riigikogu väliskomisjoni liikmetega.


Kultuurisündmused välisriikides:

6.11 esineb Eesti Rahvusmeeskoor Moskvas rahvusvahelisel festivalil «Другое пространство». Kontserdil Moskva Filharmoonias tuleb ettekandele John Adamsi oratoorium „El Niño“. Lisainfo: http://www.meloman.ru/concert/dzh-adams-el-nino-opera-oratoriya/

7.11 linastub 57. Thessaloniki filmifestivalil Kadri Kõusaare mängufilm „Ema“. Lisainfo: http://tiff.filmfestival.gr/default.aspx?lang=en-US&page=1380&SectionID=...

10.11 linastub  Bakuus Euroopa Filmifestivalil Elmo Nüganeni ajalooline mängufilm „1944“. Lisainfo: http://eeas.europa.eu/delegations/azerbaijan/13111/7th-european-film-fes...

12.11 esitletakse Ottawas Euroopa Liidu Filmifestivalil Martti Helde mängufilmi „Risttuules“.

13-16.11 osalevad klounipaar Piip ja Tuut Maltal toimuval  noortefestivalil Ziguzajg. Palazzo de La Salle kontserdisaalis esinetakse kahe etendusega „Köök“ ja „Kontsert“. Lisainfo: http://artsmalta.org/ziguzajg-festival-at-palazzo-de-la-salle

 

Lisainfot:
Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.