Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (31.10.2016 - 06.11.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 31. Oktoober 2016

1.11 kohtub välisminister Jürgen Ligi Tallinnas visiidil oleva Bulgaaria asepeaministri Meglena Kunevaga. Bulgaaria asepeaminister kohtub veel ka Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikaga, Riigikogu EL asjade komisjoni esimehe Kalle Pallinguga ning riigisekretär Heiki Lootiga. Kohtumistel arutatakse Eesti EL eesistumise ettevalmistusi ja plaane ning käsitletakse riikidevahelisi suhteid, julgeolekuolukorda Euroopas, rändekriisi ning olukorda Süürias.

2.11 osaleb välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu Jeruusalemmas Balti riikide ja Iisraeli poliitikadirektorite kohtumisel. Kohtumisel arutatakse viimaseid arenguid Euroopa Liidus ja NATOs, terrorismivastast võitlust, olukorda Lähis-Idas ning suhteid Venemaaga.

3.11 kohtub välisminister Jürgen Ligi Berliinis Saksamaa välisministri Frank-Walter Steinmeieriga. Kohtumisel on kavas arutada Euroopa Liiduga seonduvaid küsimusi, EL ja Venemaa suhteid, NATO-EL kaitsekoostööd puudutavaid teemasid ning olukorda Süürias.

3.-4.11 ütleb välisminister Jürgen Ligi avasõnad Tallinnas toimuval Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise lapse õiguste konverentsil, mille eesmärgiks on arutada laste õigusi põgenikena ja rändekriisis ning digitaalkeskkonnas. Konverentsi korraldab välisministeerium koostöös Inimõiguste instituudi, Lastekaitseliidu ja sotsiaalministeeriumiga. Rohkem infot: http://childrensrights.humanrightsestonia.ee/about

3.11 toimub välisministeeriumi suures pressisaalis Eesti Välispoliitika Instituudi korraldatav arutelu teemal “European Pillar of Social Rights”. Rohkem infot: http://www.evi.ee/a-talk-european-pillar-of-social-rights-by-mr-allan-la...

4.-5.11 kohtub välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal Torontos Eesti aukonsulitega Kanadas. Kohtumisel käsitletakse Eesti majandust, Eesti ja Kanada kaubandust ning e-riiki ja arutatakse konsulaarabi ja –teenuseid puudutavaid küsimusi.

Kultuurisündmused välisriikides:

1.11 esitlevad Eesti ja Soome esindused Genfis ÜRO peahoone kinosaalis mängufilmi „Vehkleja“. Filmilinastus toimub kultuuriürituste sarjas „United Nations Cultural Activities“, mille raames on varasemalt linastunud Eesti-Gruusia koostööfilm „Mandariinid“, esitletud näitust „Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969-1988“ ning arutletud teemal „Põlisrahvaste kultuuriliste õiguste edendamine – soome-ugri kultuuripealinnade kogemus“.

3.-4.11 toimuvad Valgevene pealinnas Minskis Eesti kultuuripäevad. Kultuuripäevad avatakse kontserdiga Valgevene Riikliku Filharmoonia suures saalis, kus esinevad Valgevene Riiklik Sümfooniaorkester Erki Pehki dirigeerimisel ja solist Mihkel Poll (klaver). Kavas on Heino Elleri sümfooniline poeem „Koit“, Sergei Rahmaninovi „Klaverikontsert nr 2“ ja Eduard Tubina „Sümfoonia nr 5“. Valgevene Riikliku Ooperi- ja Balletiteatri kammersaalis esinevad Georg Otsale pühendatud kontserdil kaheosalise programmiga Estonia ja Valgevene ooperisolistid ning avatakse Georg Otsa muusikuteed tutvustav näitus „Muusikarüütel“. Kultuuripäevade raames tuleb esitlemisele Eesti filmide eriprogramm rahvusvahelisel filmifestivalil Listapad. 4.-11. novembril toimuval festivalil linastuvad mängufilmid „Risttuules“, „1944“, „Sügisball“, „Seenelkäik“ ja „Mandariinid“. Dokumentaalfilmidest tulevad esitlusele „Kristus elab Siberis“, „Karmil pinnal“ ja portreefilm Arvo Pärdist „Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan“. Filmifestivali lisainfo: http://www.listapad.com/news/estonian-new-classics

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.