Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (07.03.2016 - 13.03.2016)

Välisministeerium
Esmaspäev, 7. Märts 2016


07.03 toimuvad Riias esimesed Eesti, Läti, Leedu ning Korea Vabariigi välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Kõne alla tulevad Euroopa ja Aasia regionaalsed teemad, arenguabi koostöö ja riikidevahelised kahepoolsed suhted. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi Aasia, Aafrika, Austraalia ja Ladina-Ameerika büroo direktor Marin Mõttus.

08.03 kohtub välisminister Marina Kaljurand Washingtonis Ameerika Ühendriikide välisministri John Kerryga. Välisministrid arutavad Eesti ja USA kahepoolseid suhteid, eelseisvat NATO tippkohtumist, olukorda Ukrainas, regionaalset julgeolekuolukorda, olukorda Süürias ja terrorismivastast võitlust.

08.03 toimuvad Tallinnas Eesti, Läti ja Leedu konsulaarkonsultatsioonid. Konsultatsioonidel vahetatakse teadmisi konsulaar- ja viisateenuste efektiivsemaks muutmisest ja arutatakse reisihoiatuste ning reisiinformatsiooni jagamist.

09.03 toimuvad Euroopa Liidu poliitilised konsultatsioonid Horvaatia ja Eesti välisministeeriumi vahel. Peamisteks teemadeks on Eesti ja Horvaatia kahepoolsed suhted, Euroopa Liidu naabrus- ja laienemispoliitika, regionaalne koostöö ning digitaalne turg. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna peadirektor Aino Leppik von Wirén.

09.-11.03 on Tallinnas visiidil Ukraina aseministrite delegatsioon. Visiidi eesmärkideks on arutada Ukraina integratsiooni- ja reformiprotsessi, tutvuda Eesti Euroopa Liidu integratsioonikogemusega ning kontaktide sõlmimine Eesti kolleegidega. Samuti toimuvad Ukraina aseministrite kahepoolsed kohtumised Eesti ametkondadega. Visiidi organiseeris Eesti Idapartnerluse Keskus.

10.03 osaleb välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Vilniuses Euroopa Humanitaarülikooli (EHU) kõrgetasemelisel doonorite konverentsil “10 years of European Humanities University in Vilnius – shaping the European future together”. Konverentsiga rõhutatakse Vilniuses eksiilis tegutseva Valgevene ülikooli tähtsust ja saavutusi. Ülikooli toetamine doonorriikide poolt on ühtlasi investeering demokraatiasse ja Ida-Euroopa regiooni edendamisse. Eesti toetab EHUd 2008. aastast alates, mil loodi EHU Usaldusrahastu. Konverentsil arutatakse ka ülikooli tulevikku ja edasist rahastamist. Korraldajateks on Euroopa Komisjon ja Leedu välisministeerium.

11.03 avab välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk Eesti aukonsulaadi Bialystokis, Poolas. Eesti  uus aukonsul on Iwona Wronska. Aukonsulaadi avamisega soovitakse tihendada suhteid Eesti ja Podlaasia regiooni vahel, seda nii majanduse, turismi kui ka kultuuri vallas. Pidulik konsulaadi avamisüritus toimub Branicki palees Bialystokis. Enne aukonsulaadi avamist kohtub Annely Kolk Poola välisministeeriumis aseministri Jan Dziedziczakiga.

Kultuurisündmused välisriikides:

11.03 esilinastub Roomas Villa Borghese Casa del Cinemas Eesti-Gruusia koostööfilm „Mandariinid“. Koostöös Gruusia saatkonna ja Rooma rahvusvaheliste suhete instituudiga toimub akadeemiline ümarlaud ning ühine filmivaatamine, millele järgneb vastuvõtt. Filmi tutvustab ja vaatajate küsimustele vastab filmi produtsent Ivo Felt.

13.03 linastub Pariisi kinos Les 3 Luxembourg Euroopa Liidu rahvuslike kultuuriinstituutide koostöövõrgustiku (EUNIC) välisfilmide nädala lõpufilmina Toomas Järveti dokumentaalfilm „Karmil pinnal“. Linastusel viibib kohal ka režissöör isiklikult.
http://www.lestroisluxembourg.com/lata-negra/uploads/2016/02/Programme.pdf (PDF)


VÄLISMINISTEERIUMI AVALIKE SUHETE OSAKOND
637 7627
58246622
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.