Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (30.11.2015 - 06.12.2015)

Välisministeerium
Esmaspäev, 30. November 2015

30.11 osaleb välisminister Marina Kaljurand Brüsselis Euroopa Parlamendi Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni poolt korraldatud seminaril „Otsides ÜRO sisest konsensust rahvusvahelise õiguse ja küberruumi turvalisuse küsimustes“ („Searching for consensus in the UN on international law and security in cyberspace“)

1.12 alates on välisministeeriumi kantsleriks Rainer Saks. 1.12 osaleb Saks Amsterdamis toimuval Euroopa Liidu kantslerite kohtumisel.

1.12 - 2.12 osaleb välisminister Marina Kaljurand Brüsselis toimuval NATO välisministrite kohtumisel. Kavas on Põhja-Atlandi Nõukogu kohtumised liitlaste vahel, NATO juhitud Afganistani väljaõppe- ja nõustamismissiooni panustajate ja partneritega ning NATO-Ukraina komisjoniga. Lisaks käsitletakse avatud uste poliitikat, partnerite endi kaitsevõimekuse arendamist, NATO vastumeetmeid hübriidsõja valdkonnas ja koostööd Euroopa Liiduga. Arutelu toimub 2016. aasta juulis aset leidva Varssavi tippkohtumise ettevalmistuste valguses.

2.12 korraldab Eesti Suursaatkond Iisraelis konverentsi „Kaks Püha Maad“ (“Two Holy Lands-Terra Mariana and Terra Sancta: Connections Between Medieval Livonia and Palestine“), et märkida ära 800 aasta möödumist Maarjamaa nime andmisest Eestile. Ingliskeelsel konverentsil, mis toimub koostöös Jeruusalemma Heebrea Ülikooli Euroopa Foorumi, Tallinna Ülikooli ja Iisraeli Avatud Ülikooliga, käsitletakse Eesti ja Iisraeli vahelisi ristisõdade aegseid seoseid ja teema kajastumist Eesti kirjanduses. Eestist esinevad konverentsil prof. Marek Tamm (Tallinna Ülikool), dr. Anu Mänd (Tallinna Ülikool) ja kirjandusteadlane Janika Kronberg. Konverents toimub Jeruusalemma Heebrea Ülikoolis. Lisainfo ja konverentsi kava: http://www.telaviv.vm.ee/news/aid-1695

3.12 - 4.12 osaleb välisminister Marina Kaljurand Belgradis toimuval OSCE riikide välisministrite kohtumisel. Peamiseks teemaks on jätkuvalt Venemaa agressioon Ukrainas ja OSCE roll antud kriisi lahendamises. Aktuaalsete teemadena on kõne all ka rändekriis ja terrorism.

Kultuurisündmused välisriikides:

2.12 avatakse Peterburis Jelagini klaasimuuseumis näitus „Eesti klaasikunstnikud Leningradi Kunstilise Klaasi tehases“. Näituse avab peakonsul Viktoria Tuulas, esinevad noored Eesti muusikud Martin Trudnikov ja Erki Andres Nuut Georg Otsa nimelisest Tallinna muusikakoolist. Näitus on pühendatud Eesti klaasikunstniku Leida Jürgeni 90. juubelile, aga esitletakse ka teiste Leningradi Kunstilise Klaasi Tehasega seotud Eesti klaasikunstnike Helle Põllu ning Pilvi Ojamaa loomingut. Näitus jääb avatuks kuni 28.02. 2016.

2.12 -31.01.2016 esitletakse Ameerika Filmiinstituudi Marylandis asuva kino- ja kultuurikeskuse AFI Silver fuajees Eesti Rahva Muuseumi koostatud näitust "Johannes Pääsuke. Mees kahe kaameraga". Johannes Pääsuke (1892–1917) oli fotograaf ja esimene Eesti elukutseline filmimees, kes on jätnud endast maha ainulaadse 20. sajandi alguse Eesti igapäevaelu kirjeldava fotokollektsiooni. Lisainfo kino- ja kultuurikeskuse kohta: http://www.afi.com/silver/

3.12.- 4.12 annavad Doris Kareva, Robert Jürjendal ja Liis Viira Iirimaal jõulueelse muusika ja luule kontserdid, mis toimuvad Eesti saatkonna Dublinis ja kohalike partnerite koostöös. Kontsert „Jõuluvaikus“ toimub 3. detsembril Limerickis Hunt Museum’is ja 4. detsembril Dublin Castle’is.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7618
516 0043
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.