Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (23.11.2015 - 29.11.2015)

Välisministeerium
Esmaspäev, 23. November 2015

23.11 kell 15.00 toimub välisministeeriumis ÜRO 70. juubelile pühendatud ettekandekoosolek „Eesti tegevus ÜRO liikmena“. Arutlusele tuleb Eesti panus kolme ÜRO valdkonda – julgeolek, inimõigused ja areng.
Avasõnad ütleb välisminister Marina Kaljurand ning ettekannetega esinevad endine välisminister Trivimi Velliste teemal „Eesti esindatusest ja tegevusest 1990te alguses“, kolonelleitnant Rein Vaabel „Eesti osalus ÜRO rahuvalves ja Eesti sinikiivrite missioonidest“, välisministeeriumi nõunik Evelin Loman „Eesti Inimõiguste Nõukogus“ ning välisministeeriumi lauaülem Argo Kangro „Eesti ECOSOCis ja kestlik areng“.
Üritust modereerib Eesti Välispoliitika Instituudi juhatuse esimees professor Lauri Mälksoo.

Lugupeetud ajakirjanikud!

Oma soovist üritusel osaleda palume teavitada välisministeeriumi pressiosakonda e-posti aadressil press@mfa.ee või telefonil 637 7654.
Ootame teid täna, 23. novembril hiljemalt kell 14.50, sisenemine välisministeeriumi B-korpuse külalispääslast Lauteri 2. Palume kaasa võtta isikut tõendav dokument!

23.11 kohtub välisminister Marina Kaljurand Nõmme Gümnaasiumi õpilastega.

24.11 kohtub välisminister Marina Kaljurand riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmetega.

24.11 kohtub välisminister Marina Kaljurand turismiettevõtjatega.

24.11 avab Eesti suursaadik Prantsusmaal Alar Streimann Lyonis aukonsulaadi. Eesti uus aukonsul Lyonis on Hugues Jean Marie Joseph Pouzet.

25.11 osaleb välisminister Marina Kaljurand Rahvusraamatukogus toimuval Sisekaitseakadeemia poolt korraldataval konverentsil „Hetk mitte vaikida: strateegiline kommunikatsioon kriisiolukorras”.

25.11 esineb välisminister Marina Kaljurand sõnavõtuga Riigikogus Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise Eesti-Vene riigipiiri lepingu ning Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelise Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu esimesel lugemisel.

26.11 kohtub välisminister Marina Kaljurand riigikogu väliskomisjoni liikmetega.

26.11 toimub Barcelonas Vahemere Liidu välisministrite kohtumine. Arutusele tulevad Vahemere Liidu raames viimastel aastatel tehtu ning väljavaated Euroopa ja Vahemere piirkonna koostöö edendamiseks edaspidi. Välisministrite kohtumisele järgneb ka konverents Vahemere piirkonnas tegutsevate erasektori ja kodanikuühiskonna esindajatega, mis keskendub kaasavale majanduskasvule ja noorte tööhõivele, jätkusuutlikule arengule ning naiste võimustamisele. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk.

26.-27.11 viibib välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu Berliinis, kus ta kohtub Saksamaa välisministeeriumi poliitikadirektori Andreas Michaelisi, liiduvalitsuse OSCE-eesistumise erivoliniku Antje Leendertse, Saksamaa liidukantsleriameti julgeolekuküsimuste ja transatlantiliste suhete büroodirektori dr Detlef Wächteri ning Kesk- ja Ida-Euroopa ning  Kaukaasia riikide büroodirektori Knut Abrahamiga.

27.11 kohtub välisminister Marina Kaljurand Jüri Gümnaasiumi õpilastega.

27.11 osaleb välisminister Marina Kaljurand Sloveenia aukonsulaadi avamisel Tallinnas.


Välisriikides toimuvad kultuurisündmused:

28.11 esinevad Andres Uibo (orel) ja Denis Kasparovitš (orel), Mari-Liis Uibo (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello) Maltal toimuval rahvusvahelisel orelifestivalil. Lisainfo: http://www.maltainternationalorganfestival.com/

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.