Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (16.11.2015 - 22.11.2015)

Välisministeerium
Esmaspäev, 16. November 2015

16.11 osaleb välisminister Marina Kaljurand Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis. Euroopa Liidu välisministrid arutavad olukorda Süürias ja Liibüas, suhteid idapartnerlusriikidega ning Lähis-Ida rahuprotsessi. Lisaks on kavas arutada rändeküsimusi, võttes arvesse 11.-12. novembril toimunud Valletta tippkohtumise tulemusi.

17.11 osaleb välisminister Marina Kaljurand Brüsselis toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Ministritele esitletakse detsembrikuu ülemkogu esialgset päevakorda. Arutatakse õigusriigi põhimõtte debatiga seonduva üle, institutsioonide parema õigusloome reformipaketti, Euroopa Komisjoni järgmise aasta tööprogrammi ning Euroopa semestrit 2016.

18.11 kell 13.00 on välisminister Marina Kaljurand Riigikogu infotunnis.

18.11 toimub Brüsselis Euroopa Liidu üldasjade nõukogu ühtekuuluvuse teemaline istung. Päevakorras on arutelu ja nõukogu järelduste heakskiitmine süsinikuvaesele majandusele ülemineku osas – Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide panus. Samuti kõneldakse Euroopa territoriaalse koostöö lisandväärtusest ning Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide rakendamise lihtsustamise teemal. Eesti delegatsiooni juhib Eesti alaline esindaja EL-i juures Matti Maasikas.

18.11 kohtub välisminister Marina Kaljurand Eestis visiidil viibiva Jaapani parlamentaarse asevälisministri Miki Yamadaga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Jaapani kahepoolseid suhteid ning arenguid Euroopa Liidu ja Jaapani vabakaubanduslepingu kõnelustes.

19.11 annavad Belgia Kuningriigi uus suursaadik Eestis Philippe Beke, Myanmari Liidu Vabariigi uus suursaadik Eestis Daw Yin Yin Myint ja Angola Vabariigi suursaadik Eestis Isaías Jaime Vilinga president Toomas Hendrik Ilvesele üle oma volikirjad. Belgia suursaadik resideerib Helsingis, Myanmari suursaadik Berliinis ning Angola saadik Stockholmis.

19.11 toimub välisministeeriumi iga-aastase avatud uste päev. Huvilised on oodatud tutvuma välisministeeriumi majaga, Eesti diplomaatiaga ning välisteenistuse ajalugu ja tänapäeva kajastava püsinäitusega. Külalistega vestleb päevakajalistel teemadel välisminister Marina Kaljurand. Soovitusi targalt reisimiseks jagab konsulaarosakonna büroodirektor Tarmo Punnik ning riikliku protokolli sisu selgitab nõunik Peeter Reštšinski. Arutelu modereerib avaliku diplomaatia osakonna peadirektor Taavi Toom. Külastajatel on samuti võimalik võtta osa viktoriinist.

20.11 esineb välisminister Marina Kaljurand Vilniuses Leedu parlamendis Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu ühisistungil sõnavõtuga.
Välisminister Kaljurannal on samuti plaanis kohtuda kahepoolselt Leedu välisministri Linas Linkevičiusega ning võtta osa kolme Balti riigi välisministri ühisest kohtumisest. Veel kohtub välisminister Kaljurand Leedu parlamendi naisrühma juhi, arengukoostöö, naiste õiguste ja tervise rühma juhi, inimõiguste komisjoni juhi Marija Aušrinė Pavilionienėga ning Euroopa Soolise Võrdõiguslikkuse Instituudi tegevjuhi Jolanta Reingardėga, Vilniuse Ameerika Rahvusvahelise Kooli õpilastega ja õpetajatega ning Eesti kogukonnaga Leedus.

20.11 toimuvad Tallinnas Eesti ja Venemaa välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid. Kõne all on Eesti ja Venemaa kahepoolsed suhted ning päevakajalised välispoliitilised küsimused, sealhulgas näiteks olukord Ukrainas ja Süürias. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu ning Venemaa delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi 2. Euroopa osakonna direktor Igor Neverov.

22.11 avab välisminister Marina Kaljurand 10. Rahvusvahelise Jõulubasaari. Tallinna Rahvusvahelise Naiste Klubi poolt korraldatav iga-aastastane Jõulubasaar toimub kella 11–16 Radisson BLU Sky hotellis. Kaubeldakse kingituste, kunsti, käsitöö ja hõrgutistega. Oma leti panevad üles üle kahekümme viie välissaatkonna esindajad kõikjalt maailmast. Kogu ürituse tulu läheb heategevuseks, et aidata Eesti lapsi, sealhulgas Keila SOS Lasteküla.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.