Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (14.09.2015 - 20.09.2015)

Välisministeerium
Esmaspäev, 14. September 2015

14.09 osaleb välisminister Marina Kaljurand XIII Riigikogu 2. istungijärgu avaistungil ning vastab arupärimisele.

14.09 toimub Brüsselis Euroopa Liidu üldasjade nõukogu, kus ELi eesistujariik Luksemburg tutvustab oma tööprogrammi ja prioriteetseid teemasid. Arutlusel on 15.–16. oktoobril toimuva Euroopa Ülemkogu päevakava ning Euroopa Komisjoni 2016. aasta tööplaan. Eestit esindab kohtumisel Eesti alaline esindaja ELi juures Matti Maasikas.

15.09 kohtub välisminister Marina Kaljurand Eestis töövisiidil viibiva Andorra välisministri Gilbert Saboya Sunyéga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Andorra kahepoolseid suhteid ning päevakajalisi välispoliitilisi küsimusi.
Andorra välisminister kohtub veel rahandusministri Sven Sesteriga ja Riigi Infosüsteemi Ameti esindajatega ning külastab e-Estonia Showroom’i.

15.09 esineb välisminister Marina Kaljurand sõnavõtuga Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse poolt korraldatava konverentsi raames toimuval õhtusöögil. Konverents on pühendatud kahekümne aasta möödumisele ÜRO neljandast ülemaailmsest naiste konverentsist „Naised soolise võrdõiguslikkuse, arengu ja rahu eest“.
ÜRO 4. ülemaailmsel naiste konverentsil Pekingis 1995. aasta septembris võtsid konverentsil osalenud valitsused vastu Pekingi deklaratsiooni ja tegevusplatvormi, mille eesmärk on toetada naiste täisväärtuslikku osalemist ühiskonnaelus.

15.09 korraldab Eesti Välispoliitika Instituut ÜRO 70. aastapäevale pühendatud arutelu välisministeeriumis. ÜRO ees seisvate väljakutsete ning Eesti rolli üle arutavad Eesti Välispoliitika Instituudi direktori Lauri Mälksoo sissejuhatusel ÜRO asepeasekretär ja Tokyos asuva ÜRO ülikooli rektor David M. Malone ning endine Eesti suursaadik ÜRO juures Margus Kolga.

16.09 kohtuvad välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Kyllike Sillaste-Elling ja Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe Eestis visiidil viibiva Prantsusmaa Rahvusassamblee delegatsiooniga.

17.09 kohtub välisminister Marina Kaljurand ametist lahkuva Ameerika Ühendriikide suursaadikuga Eestis Jeffrey D. Levine´ga.Välisriikides toimuvad kultuurisündmused:

15.-26.09 toimuvad Noorte Segakoor Vox Populi koostöös Teater NO99, Liina Jaska (Vaikuseminutid MTÜ) ja lavastajate Anne Türnpu ning Eva Klemetsiga kontsert-etendused „Meditatsioonid Tormisega“ Ameerika Ühendriikides. Dirigent on Janne Fridolin.
„Meditatsioonid Tormisega“ on muusikaline rännak Eestimaa looduspiltides, nelja aastaaja ja neile vastavate kõlamustrite vaheldumisega. Esitletavas lavastuses saavad kokku Veljo Tormise muusika, mantrate tundja, loitsude lausuja Liina Jaska lausumised ning imelised panoraamfotod loodusfotograaf Rein Arjukeselt.
Koostöös World Artists Experiences, The American-Scandinavian Sihtasutuse, Washingtoni Ülikooli sõpruskoori Geoffrey Boers, Acalanes High School Kontsertkoori ja San Fransisco Eesti Seltsiga antakse Ameerika Ühendriikides kokku viis kontserti, mille toimumist toetasid Teater No99, Eesti kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapital, Eesti Vabariigi Peakonsulaat New Yorgis.

17.-20.09 osaleb kunstiraamatute kirjastus Lugemik kolmandat korda New Yorgi raamatumessil NY Art Book Fair. NY Art Book Fair on üks tähtsamaid iseseisvalt kirjastatud kunstiraamatute messe maailmas. Antud raamatumessi olulisus on võrreldav Frieze Art Fair’i või Art Basel’i rolliga kunstiväljal. Messi korraldab New Yorgis asuv legendaarne Printed Matter – 1978. aastal loodud ja nüüdseks maailma suurim kunstnikuraamatutega tegelev mittetulunduslik organisatsioon. Lugemik on Tallinnas tegutsev iseseisev kunstiraamatute kirjastus, mille asutasid 2010. aastal graafiline disainer Indrek Sirkel ning kunstnik Anu Vahtra, 2013. aastal avasid nad Tallinnas samanimelise raamatupoe. Koostöös noorte kunstnike, disainerite ja teoreetikutega on Lugemik tänaseks välja andnud üle 45 trükise. Sel aastal toimub NY Art Book Fair'il kolme värske lugemiku trükise esmaesitlus: Kristi Kongi monograafia “I haven’t moved my head from the pillow”, Anu Vahtra kunstnikuraamat “Untitled” ning koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega välja antud Marge Monko uus teos “Right / Wrong”.
Loe lähemalt siit: www.lugemik.ee ja www.nyartbookfair.com.

19.-28.09 toimub Kagu-Prantsusmaal, Die´s Eestile pühendatud festival "Est-Ouest". Festival sai alguse aastal 1989 ning iga kord on fookuses üks Ida Euroopa riik. Selleaastase festivali programm annab ülevaate Eesti kirjanduses, muusikas, kinokunstist toimuvast. Festivali korraldajate sõnul on nende jaoks esmatähtis kommunikatsioon, nii on ka sel aastal rõhk eelkõige aruteludel ja ümarlaudadel. Kirjanikud Eva ja Indrek Koff, Andrei Ivanov, Anti Saar, Jaan Kaplinski  osalevad oma loomingu lektüüridel, režissöörid Ilmar Raag ja  Marti Helde jagavad publikule selgitusi oma filmide kohta ning kõike seda kommenteerivad erinevate valdkondade spetsialistid, Marek Tamm, Jean-Pascal Ollivry ja paljud teised. Selle mitmedistsiplinaarse festivali valdkondade kattumise parimateks näideteks võiksid olla Kristiina Ehini ja Silver Sepa muusika- ja kirjandusetteasted või siis hoopis kino-kontsert – muusikud Rainer Jancis ja Le Quan Ninhi musitseerimas Dimitri Kirsanoffi filmist „Ménilmontant“ inspireeritult.
Täpsemalt festivalist: http://est-ouest.com/.

19.09 viib Mart Sander oma monoetenduse „Juhuslik nimetaja“ festivalile „United Solo“ New Yorgis. Tegu on juba kuuendat korda toimuva maailma suurima monoetenduste festivaliga New Yorgis. „Juhuslik nimetaja“ on modernne monoetendus, mis uuendab ühemehe-show'de kontseptsiooni, kasutades lihtsaid, kuid efektiivseid multimeedialahendusi.
Lisainfo: http://unitedsolo.org/us/randomdenominator-2015/.

20.09 avatakse Eesti saatkonnas Pekingis Eesti loodusfotode näitus „Inimene ja loodus“. Näitusel esitletakse pilte fotovõistluselt Looduse Aasta Foto, mida korraldab Eesti Looduskaitse Selts. Näitus avatakse Aasias  Eestit esindavate  aukonsulite  iga-aastase seminari raames, kus leidub osalejaid üle kümnest Ida- ja Kagu-Aasia riigist.
VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.