Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (31.08.2015 - 06.09.2015)

Välisministeerium
Esmaspäev, 31. August 2015

31.08 kohtub välisminister Marina Kaljurand Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoniga.

2.09 kohtub välisminister Marina Kaljurand Riigikogu väliskomisjoniga.

2.-3.09 osaleb välisminister Marina Kaljurand Kopenhaagenis toimuval Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) välisministrite kohtumisel. Kohtumisel räägitakse Ukraina ja Venemaa konfliktist, regionaalsest julgeolekuolukorrast, rändega seonduvast, olukorrast Kreekas, kliimaküsimustest ning samuti olukorrast Iraagis ja Süürias.
Lisaks osaleb välisminister Kopenhaagenis 2. septembril mõttekoja Baltic Development Forum korraldataval ümarlaual, kus arutatakse regionaalse digitaalmajanduse teemadel.
3. septembril on välisminister Kaljurannal plaanis kohtuda Taani välisministri Kristian Jenseniga ning osaleda Taani Eesti Seltsi 25. aastapäeva tähistamisel.

4.-5.09 osaleb välisminister Marina Kaljurand Luksemburgis toimuval Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel (Gymnich*). Välisministrid arutavad Lähis-Ida rahuprotsessi, rändega seonduvat, idapartnerlust ning suhteid Venemaaga.
Samuti räägitakse olukorrast Iraanis, tuumaleppest ja selle mõjust Euroopa Liidu ja Iraani suhetele ning regiooni riikidele.
4. septembril kohtub välisminister Kaljurand Ühendkuningriigi euroministri David Lidingtoniga.
*Gymnich on Euroopa Liidu välisministrite kahepäevane mitteametlik kohtumine, mis on nime saanud Bonni lähedal asuva Gymnichi lossi järgi, kus toimus esimene sarnane kokkusaamine.Välisriikides toimuvad kultuurisündmused:

2.09 antakse Saksamaa Europa Union Münsteri regiooni osakonna korraldatud üritusel Münsteris Coudenhove-Kalergi märgi nimeline auhind Balti riikidele laulva revolutsiooni eest. Auhinna annab üle Saksamaa Europa Union president ja Euroopa Parlamendi asepresident Rainer Wieland. Eesti poolt võtab auhinna vastu Trivimi Velliste. Üritusel osaleb Eesti suursaadik Saksamaal Kaja Tael. Lisaks: http://europa-union-muenster.de/

5.-12.09 osaleb Eesti viiendat korda toimuval üritusel Paris Design Week. Eesti disain koondub projekti NID (Nordic Innovative Design) alla, mis esitleb AntiCafe Louvre`s avatud ajutise esitlusruumiga eestimaiseid disainitooteid rõiva- ja aksessuaaridisainist kuni mööbli ja sisustuselementideni, andes ülevaatliku pildi Eesti disainimaastikul toimuvast. Disaineritest ja brändidest on esindatud #jonurm,  Bold Tuesday, Click & Grow, COW, dève, Dotti textiles, Jaanus Orgusaar, Kärt Ojavee, k00d.ee, Lentsius Design, Liisa Soolepp, Monika Järg, Raili Keiv, Reet Aus, Rüü, StenCilit, Studio Tartuensis, Teenu, Warm North. Moenädala raames toimub 8. septembril loeng teemal „Innovaatilised tekstiilid: Kärt Ojavee (Eesti) ja Luce Couillet (Prantsusmaa)“ ning 11. septembril  musitseerib laulja ja laululooja Viktor's Joy ning pakutakse eesti mahetoitu-jooki. Lisainfo: http://www.est-emb.fr/actualites/aid-2082


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.