Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (24.08.2015 - 30.08.2015)

Välisministeerium
Esmaspäev, 24. August 2015

24.08 viibib Eestis Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ning Euroopa Komisjoni asepresident Federica Mogherini. Ta kohtub peaminister Taavi Rõivase, välisminister Marina Kaljuranna ja kaitseminister Sven Mikseriga ning esineb Eesti välisesinduste juhtidele.
Kohtumistel arutatakse Euroopa Liidu välispoliitilisi ja regionaalseid küsimusi. Fookus on Venemaa ja Ukraina teemadel, julgeolekustrateegia ja naabruspoliitika ülevaatusel.

24.-26.08 toimub Tallinnas iga-aastane Eesti välisesinduste juhtide konverents. Välisminister Marina Kaljurand, Eesti välisesinduste juhid ja ministeeriumi juhtkond arutavad olukorda Eestis ja maailmas laiemalt, sealhulgas rändega seonduvat, 2018. aasta välisprogrammi ettevalmistamist, julgeolekuküsimusi, globaalse Eesti-võrgustiku ellu kutsumisest, e-residentsusest ning  äridiplomaatiast ja ettevõtluse edendamisest. Konverentsil esineb sõnavõtuga ka Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini.
Eesti välisesinduste juhid ja välisministeeriumi juhtkond kohtuvad president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Taavi Rõivase, siseminister Hanno Pevkuri, ettevõtlusministri Urve Palo ning Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega. Samuti on plaanis külastada Tapa sõjaväelinnakut ja kohtuda liitlastega.

26.08 korraldab Eesti kaubandus-tööstuskoda koostöös välisministeeriumiga Ameerika Ühendriikide turu trende ja võimalusi tutvustava seminari. Seal tutvustatakse koostöövõimalusi USA ettevõtjatega, jagatakse kogemusi, antakse ülevaade Eesti - USA kahepoolsetest suhetest ning esinduste rollist ja võimalustest USA turul.

27.08 korraldab välisminister Marina Kaljurand vastuvõtu Rahvusvahelise Õiguse Instituudi liikmetele Tallinnas toimuva üldkoosoleku raames.
Iga kahe aasta tagant toimuvad Instituudi üldkoosolekud. Viimane leidis aset septembris 2013 Tokyos, kus Instituudi Presidendiks valiti Tallinna Ülikooli professor Rein Müllerson.
Rahvusvahelise Õiguse Instituut loodi 1873. aastal rahvusvahelise valitsusvälise organisatsioonina, mis 1904. aastal pälvis Nobeli Rahupreemia. Instituuti kuulub üle maailma 130 juristi, kes valitakse organisatsiooni liikmeks nende eluajaks. Liikmeteks on mitmete riikide justiits- ja välisministrid, endised ÜRO peasekretärid, rahvusvaheliste kohtute ja tribunalide kohtunikud ning tippteadlased.
Organisatsiooni põhitegevuseks on tähtsamate ja aktuaalsemate juriidiliste probleemide arutamine ja nendes küsimustes vastavate resolutsioonide vastuvõtmine. Neid resolutsioone kasutavad oma töös nii ÜRO, Rahvusvaheline Kohus kui ka teised organisatsioonid, teadlased ja praktikud.

28.08 kohtub välisminister Marina Kaljurand Eesti aukonsuliga Nepalis Nava Raj Dahaliga.


Välisriikides toimuvad kultuurisündmused:

23.-28.08 esineb folkansambel Svjata Vatra Ukrainas. Kontserdid toimuvad  24. augustil Ukraina iseseisvuspäeva puhul Kiievi kesklinnas ja 28. augustil Viljandi sõpruslinnas Ternopilis.

27.-29.08 toimub kaheksandat korda Radajal (Sigovos) ja Petseris rahvusvaheline seto etnokultuuri festival „Setomaa. Perridõ kokkotulõk“, mis on suurim Petseri rajoonis toimuv seto kultuuri tutvustav sündmus.  Festivali kultuuriprogramm leiab aset 28. augusti õhtupoolikul seto muuseumi juures, kus  osalemas on tänavu 22 laulu- ja tantsu kollektiivi ning ligi kümme pillimeest Eestist. Seoses sellega, et Obinitsa on tänavu soome-ugri kultuuripealinn, pööratakse suuremat tähelepanu hõimurahvastele. Festivalil osaleb peale Eesti ja Petseri rajooni kooride ja tantsurühmade ingerlaste ansambel Röntyskä ning kontserdil laulavad erinevate hõimurahvaste laule „Väike Hellero“ ja „Liinatsuraq“ Tartust. Seto etnokultuuri festival Radajal (Sigovos) on suurepärane võimalus tutvustada Eesti kultuuri ja luua häid kultuurikontakte Pihkva oblastis.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.