Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (10.12.2018 - 16.12.2018)

Välisministeerium
Esmaspäev, 10. Detsember 2018

9.12-10.12 viibib välisminister Sven Mikser Brüsselis. 9.12 toimub mitte-ametlik ELi välisministrite õhtusöök idapartnerluse teemal. 10.12 toimub Euroopa Liidu välisasjade nõukogu, mille raames välisministrid arutavad olukorra üle Lääne-Balkani riikides, viimaseid arenguid Bosnias ja Hertsegoviinas, Iraani küsimust, olukorda Venezuelas ja ELi ja Aafrika Liidu vahelist koostööd. Kohtumisel võetakse vaatluse alla viimased arengud Ukrainas ning toimub lõunasöök Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga. 

Välisasjade nõukogu raames toimub ka mitteametlik hommikusöök Rahvusvahelise Punase Risti komitee (ICRC) presidendi Peter Maureriga, kellega arutatakse Eesti ja Euroopa Liidu koostööd ICRC-ga ning olukorda  Süüria ja Jeemeni kriisikolletes.

Lisainfo: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/fac/2018/12/10/

11.12 osaleb Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas Brüsselis üldasjade nõukogu istungil, kus tehakse ettevalmistusi 13.-14.12 Euroopa Ülemkogu kohtumiseks, arutatakse uut EL mitmeaastast finantsraamistikku ning kiidetakse heaks Euroopa Liidu Nõukogu järgmise 18-kuu programm. Lisainfo: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/gac/2018/12/11/

11.-12.12 teevad kolm Balti suursaatkonda Ukrainas ühise visiidi idapoolsesse Ukrainasse sadamalinna Mariupolisse Donetski oblastis, et väljendada tugevat toetust Ukrainale, eriti Aasovi merel ja Kertši väinas toimuva valguses. Kohtumised on plaanitud Mariupoli linnapeaga, Donetski oblasti valitsusega, sõjaväe esindajatega, ülikooli rektoriga.

12.12 toimuvad Tallinnas  Eesti ja Venemaa vahelised  konsulaarkonsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhib konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eesmaa. Konsultatsioonidel vahetatakse teadmisi konsulaar- ja viisateenuste efektiivsemaks muutmisest.

12.12 Suursaadik Toomas Tirs annab üle oma volikirja Luksemburgi suurhertsog Henrile.

13.12 toimub Minskis iga-aastane rahvusvaheline seminar “NATO ja regionaalne julgeolek”. Seminari üheks korraldajaks on EV suursaatkond kui NATO kontaktsaatkond Minskis 2017-2018. Kaaskorraldajateks NATO peakorteri avaliku diplomaatia osakond, Valgevene MTÜ Välispoliitika – ja julgeoleku-uuringute Keskus, Valgevene Riikliku Ülikooli rahvusvaheliste suhete teaduskond. Osalevad Valgevene erinevate ülikoolide ja mõttekodade eksperdid, ajakirjanikud, NATO peakorteri, EV Välisministeeriumi ja Kaitseministeeriumi esindajad.

14.12 kohtub välisminister Sven Mikser Eestis resideeruvate suursaadikutega.


Kultuurisündmused välisriikides:

11.12 esitab pianist Age Juurikas Centro Cultural de los Ejércitos´i saalis Madridis hispaania helilooja Enrique Granados’e klaveritsükli „Goyescas“. Heliteos on inspireeritud maalikunstnik Fransisco Goya maalidest ja selle esitamist peetakse kõikjal suursündmuseks.

12.12 korraldab Eesti saatkond Riias oma koostööpartneritele jõulukontserdi, mis on lõpuakord Eesti sajanda sünnipäeva tähistamisele Riias. Spikeri loomekeskuses toimuval kontserdil esineb trio koosseisus Liisi Koikson, Marti Tän ja Sander Mölder.

13.12 tähistatakse Kopenhaagenis Eesti helilooja Renè Eespere 65. sünnipäeva. Sünnipäevakontserdil esitab Eespere heliloomingut Taani uue muusika kitarriansambel CRAS Ensemble. Lisainfo: http://www.rundetaarn.dk/koncert-med-cras-ensemble/

13.12 toimub Pariisis Baltimaade turismiworkshop, mida korraldavad Eesti, Läti ja Leedu saatkonnad ning lennukompanii airBaltic. Kutse manuses. Üritus toimub Leedu saatkonnas. Eestit esindavad workshopil Estravel, Radisson Blu Hotel Olümpia ning Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond.

15.12 avatakse Marseille´is Le Corbusier hoones Eesti disaini näitus „Estonian Modern“. Näitus, mis valmis koostöös Eesti Disainerite Liidu ja Marseille´i Kolektiv 318ga, jääb avatuks 13. jaanuarini. Lisainfo: https://www.estoniandesignhouse.ee/eesti-modern-naitused-prantsusmaal/

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.