Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (24.02.2020 - 01.03.2020)

Välisministeerium
Esmaspäev, 24. Veebruar 2020

24.02–20.03 toimub Genfis ÜRO Inimõiguste Nõukogu 43. istung. Eestit esindab välisministeeriumi asekantsler Erki Kodar, kes esineb kõrgetasemelisel avaüritusel 26.02 sõnavõtul, mis keskendub väljendusvabaduste kaitsele, inimõiguste kaitsjatele ja naiste õigustele. Eesti võtab istungil sõna muuhulgas ka Ukraina, Gruusia, Süüria ja ajakirjanike kaitsmise teemadel. Lisaks esineb Kodar Genfis ka desarmeerimiskonverentsil. Lisainfo: britta.tarvis@mfa.ee

25.02 toimub Berliinis 2020. aasta sügisel loodava Euroopa tsiviilse kriisiohje oivakeskuse statuudi allkirjastamine. Eesti osaleb keskuse loomises asutajaliikmena. Eestit esindab kohtumisel välisministeeriumi poliitikaosakonna julgeolekupoliitika ja transatlantiliste suhete büroo direktor Marge Mardisalu-Kahar. Lisainfo: britta.tarvis@mfa.ee

26.02 kohtub välisminister Urmas Reinsalu Eestis visiidil viibiva Ukraina Ülemraada esimehe Dmõtro Razumkoviga. Kohtumisel arutatakse pingestunud julgeolekuolukorda Ukraina idaosas, kahepoolset koostööd ja Eesti toetusmeetmeid Ukraina reformiprotsessi edendamisel. Lisainfo: britta.tarvis@mfa.ee

28.02 kohtub kantsler Rainer Saks Tallinnas Pierre Vimont’iga, Prantsusmaa presidendi eriesindajaga Venemaa küsimustes. Lisainfo: pia.kuusik@mfa.ee

Kultuurisündmused välismaal:

25.02 avatakse Espoo kultuurikeskuses näitus „Arvo Pärt – tuntud ja tundmatu“, mis on Espoo Linnateatri Eesti nädalate avaüritus. Avamisel linastub Jaan Tootseni ja Jaak Kilmi lühifilm „Muusikajanu“, musitseerib Sibeliuse Akadeemia tudeng Kaisa Padur.

1.03 avab Eesti suursaadik Hollandis Kaili Terras Rotterdami galeriis Gallery Untitled fotograaf Kaupo Kikkase näituse „Treescape“. Antud näituse raames eksponeerib Kikkas mustvalgeid fotosid puudest ja metsast pildiraamides, mis on käsitsi valmistatud puutüvedest ja vanadest puitlaudadest. Näitus jääb külastajatele avatuks 1. kuni 29. märtsini.

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine välisriikides:

24.02 toimub pärgade asetamine Soome sõdades langenud Eesti vabatahtlike mälestusmärgile Malmi kalmistul ja Eesti Vabadussõjas langenud Soome vabatahtlike hauale Vanhankirkko pargis. Leiab aset ka Eesti iseseisvuspäeva jumalateenistus Alppila kirikus.

24.02 räägib Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik kohaliku rahvusringhäälingu klassikaraadio RNE Clasica hommikuprogrammis Eesti Vabariigi aastapäeva puhul Eesti kultuurist, muusikast jne. Lisaks kantakse sel päeval üle Eesti Klassikaraadio lindistust Arvo Pärdi muusikaga.

26.02 toimub Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtt Eesti saatkonnas Helsingis.

Lisainfo:
Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7628
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.