Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.10.2021 - 24.10.2021)

Välisministeerium
Esmaspäev, 18. Oktoober 2021

Välisministeeriumi eelinfo 42. nädal
18.10–24.10.2021

 

Esmaspäev, 18. oktoober

• Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb Euroopa Liidu välisasjade nõukogul. Päevakorras on idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistus ning olukord Etioopias, Nicaraguas ja Pärsia lahe riikides. Päevakajaliste teemadena arutatakse Afganistani, Tuneesiat, Serbia ja Kosovo olukorda, Lääne-Balkanit laiemalt ning COP26 ettevalmistusi.

 

• Välisminister Eva-Maria Liimets kohtub Euroopa Liidu välisasjade nõukogu serval Luksemburgi välisministri Jean Asselborniga, keskseks teemaks diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäev.

 


Teisipäev, 19. oktoober

• Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb Luxembourgis toimuval üldasjade nõukogu istungil. Kohtumise päevakorras on Euroopa Ülemkogu 21.–22. oktoobri kohtumise ettevalmistus, iga-aastase õigusriigi dialoogi horisontaalne arutelu ning Euroopa tuleviku konverents.

 

• Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb küberturvalisuse teemalisel virtuaalkonverentsil CyFy 2021, mida korraldab India mõttekoda Observer Research Foundation. 19.–22. oktoobril toimuva konverentsi teemaks on „The Big Pause: Reclaiming our Tech Futures“. Minister osaleb eelsalvestatud videotervitusega, milles rõhutab Eesti digiriigi kogemust ja digilahendusi, avatud, vaba ja turvalise interneti olulisust ning vastutustundlikku käitumist küberruumis. Avakõned peavad veel Singapuri side- ja teabeminister Josephine Teo ning India informatsiooni- ja ringhäälinguminister Anurag Thakur.

 

• Samuti osaleb CyFy 2021 arutelul küberdiplomaatia osakonna peadirektor, küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja Heli Tiirmaa-Klaar. Arutelu teema on "Firebreaks and Firewalls: Rules of Engagement for Cyberspace", käsitletakse küberdiplomaatia olulisust küberruumis standardite kehtestamisel ja järgimisel. Lisaks jagab Tiirmaa-Klaar õppetunde Eesti kogemusest digipöörde elluviimisel.

 

 

Kolmapäev, 20. oktoober

• Eesti uus suursaadik Madalmaade Kuningriigis Lauri Kuusing annab üle oma volikirja keemiarelvade keelustamise organisatsiooni (OPCW) peasekretärile Fernando Ariasele.

 

 


Kultuuriüritused välismaal

• 19.–21.10 esitleb Leelo Tungal Saksamaal kirjastuselt Plattschapp & Plaggenhauer saksa keeles ilmunud romaani „Seltsimees Laps“ („Genosse Kind“). Esitlused toimuvad 19.10 Berliini saatkonnas, 20.10 Bremenis ja 21.10 Lüneburgis: https://www.facebook.com/events/160491472908481


• 20.–24.10 toimub Frankfurti raamatumess, osalevad ka Eesti kirjastajad. 19. oktoobril toimub Pariisi kinos Majestic Passy (18 rue de Passy, 75016 Paris) Rain Rannu filmi „Ükssarvik“ linastus. Filmile järgneb vestlus näitlejatega ning Eesti idufirmadega Äike, Bolt ja Cleveron. Filmiõhtu on korraldatud koostöös seltsi France-Estonie ja e-residentsuse programmi vedajatega.

Kutse on kättesaadav siit: Billetterie : Ükssarvik: Chasing unicorns, A la poursuite des licornes (weezevent.com)

 

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.