Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (11.02.2019 - 17.02.2019)

Välisministeerium
Esmaspäev, 11. Veebruar 2019

12.02 peab välisminister Sven Mikser riigikogus Eesti välispoliitika aastakõne. Istung algab kell 10.00.

12.02 toimuvad Tallinnas Eesti ja Läti poliitilised konsultatsioonid, mille raames kohtub välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Lembit Uibo oma Läti kolleegi Jānis Mažeiksiga. Kohtumisel arutatakse Euroopa julgeolekuküsimusi, transatlantiliste suhete seisu, Venemaa ja Idapartnerlusega seonduvat. Samuti on kavas arutada Lähis-Ida teemasid.

13.02 toimub Tallinnas OSCE vähemusrahvuste ülemvoliniku (HCNM) algatatud juhiste „Rahvusvähemused ja meedia digitaalajastul“ ehk Tallinna juhiste tutvustusüritus, mis korraldatakse Eesti Välisministeeriumi ja HCNM koostöös. Juhised on koostatud pidades silmas 57 osalisriiki ja mõeldud soovitavaks kasutamiseks. Juhiste tutvustusüritus avatakse kõrgetasemelise paneeliga, kus esinevad volinik Lamberto Zannier, president Kersti Kaljulaid ja välisminister Sven Mikser. Lisainfo: https://www.osce.org/hcnm/410666

13.-14.02 osaleb välisminister Sven Mikser Lähis-Ida ministeerialil Varssavis. Poola ja USA ühisalgatusel tulevad muuhulgas arutelule olukord Jeemenis ja Süürias, humanitaarkriiside leevendamine, küberjulgeolek ja terrorismivastane võitlus. Rohkem infot: https://www.gov.pl/web/diplomacy/details-on-the-ministerial-to-promote-a...

16.02 algab Riigikogu valimiste eelhääletus Eesti välisesindustes. Kokku on Eesti kodanikul välisriigis hääletamiseks kolm võimalust: elektrooniliselt, Eesti välisesinduses kohapeal või kirja teel. Esindused on kohapeal hääletamiseks avatud järgnevatel aegadel: https://vm.ee/et/valimistel-osalemine

Kultuurisündmused välismaal:

14.02 avatakse Stockholmis Eesti saatkonnas näitus “Eesti kunstnikud Rootsis Viinistu Kunstimuuseumi kogudest”. Näitusel tulevad eksponeerimisele eelmisest sajandist pärit Eesti kunstivaramusse kuuluvad teosed, sealhulgas Rootsis elanud ja tegutsenud tuntud Eesti kunstnikelt nagu Eduard Viiralt, Eerik Haamer, Endel Kõks, Karin Luts ja teised.

14.02 avatakse Helsingis Eesti saatkonnas Mara Ljutjuki maalinäitus. Avamisel musitseerib Diana Kiivit.

15.-18.02 tähistab Eesti saatkond Brüsselis vabariigi aastapäeva ning laulu- ja tantsupeo juubeliaastat kolme üritusega. 15.02 toimub koostöös Luksemburgi Eesti Seltsiga kohalikele Luksemburgis elavatele eestlastele üritus, kus esineb rahvatantsuansambel Tuisuline Tallinnast. 16.02 tähistatakse koostöös Eesti Seltsiga Belgias Brüsseli Eesti kogukonnaga. Üles astuvad rahvatantsuansambel Tuisuline Tallinnast ja Euroviisud Brüsselist, samuti Brüsseli Läti rahvatantsijad. Meeleolu loovad Eesti karmoškamängijad. 18.02 toimub vastuvõtt Brüsseli diplomaatilisele korpusele, kus tervitussõnad lausub välisminister Sven Mikser.

Lisainfo:
Britta Tarvis
välisministeerium
meedianõunik
britta.tarvis@mfa.ee
5194 7045

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.