Sa oled siin

Dokumentide tellimine

Teavet dokumentide tellimise kohta saab järgmiselt:

  • Helistades konsulaarosakonda telefonil 637 7440.
  • Kirjalikult (postiaadress: Islandi väljak 1, 15049 Tallinn; faks: 637 7454) või e-posti aadressil konsul@mfa.ee.
  • Pöördudes Eesti välisesindusse.

Eesti dokumendi tellimine


Välisriigis elades on isikul võimalik Eesti välisesinduse kaudu tellida  Eesti ametiasutuste poolt väljastatavaid dokumente (arhiividokumente jm). Juhime tähelepanu, et dokumente saab tellida ka posti teel.

Dokumentide tellimiseks Eesti välisesinduse kaudu tuleb esitada dokumendi tellimistaotlus (64.37 KB, PDF) ning lisaks üks järgnevatest avalduse vormidest (olenevalt dokumendist, mida soovitakse tellida):

Dokumendi tellimisel tuleb tasuda riigilõiv tellimise teenuse eest 20 eurot ning lisaks vajadusel lõiv dokumendi väljastamise eest (lõivu suurus oleneb dokumendist).

Dokumendi maksumuse ning lõivude tasumise võimaluste kohta saab täpsemat teavet Eesti välisesindustest.

Tellitud dokumentide saabumisel Eesti välisesindusse võetakse tellijaga ühendust dokumendi tellimistaotlusel näidatud aadressil või telefonil.

Välisriigi dokumendi tellimine

 Isikul on võimalus tellida välisriigi dokumente pöördudes otse konkreetse riigi Eestisse akrediteeritud välisesinduse poole.

 

 

Viimati uuendatud: 11. September 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.