Sa oled siin

AUSTRIA ÄRIKESKKOND JA TAVAD

Austria äriringkondades saab hakkama inglise keelega, aga alati tuleb kasuks saksa keele oskus. Austrias räägitav saksa keel on pehmem ja meloodilisem kui Saksamaal, erinedes häälduse ja osaliselt ka sõnavara poolest Saksamaa kirjakeelest. Austerlased rõhutavad meelsasti oma päritolu kasutades kodukoha dialekti. Enne tõsisemate teemade juurde asumist vajab austerlane natuke aega, et vestluspartnerit tundma õppida. Sissejuhatav vestlus on seetõttu kohustuslik enda soojaks rääkimiseks ja vastastikkuseks tutvumiseks. Hea meelega räägitakse ilmast, vaba aja veetmisest, eelkõige muusikast ja ooperist, enne kui sisuliste teemadeni jõutakse. Austria on väike riik ja üsna levinud on, et äritegevus käib paljuski läbi isiklike kontaktide. Alati on kasulik tunda huvi selle konkreetse liidumaa vastu, kust äripartner pärit on või kus tema ettevõte asub.

Kui teid ootab ees kohtumine Austria äripartneriga, võite kindel olla, et teie partner on kohtumiseks põhjalikult valmistunud. Ta eeldab sama ka teilt. Olge valmis küsimusteks ning tutvustama oma ettevõtet või toodet.

Ärikohtumise kohaks ei pruugi olla kontor. Paljud inimesed eelistavad oma kohtumisi pidada neutraalsel ja hubasel pinnal – näiteks kohvikus, restoranis või veinirestoranis (Heuriger). Viini kohvikukultuur on pikaajalise traditsiooniga ja mõnevõrra erinev Eesti omast. Mõnes mõttes annab kohtumispaiga valik infot äripartneri staatusest – endale saab lubada vaba graafikut ja väljaspool töökohta liikumist. Samas võimaldab neutraalne kohtumispaik kõnelused ebasoovitava või ebahuvitava pöörde puhul kergesti lõpetada kui kohvitass on tühjaks joodud ning sellega kohtumisele loomulik punkt pandud.

Sobivate asjaolude puhul võib aga kohvik osutuda ka lepingu sõlmimise kohaks. Läbirääkimiste puhul iseloomustab austerlasi "vahemerelik" käitumisjoon. Vastupidiselt põhjamaalastele, kes enne söögilauda minekut läbirääkimistele hea meelega punkti panevad, võib austerlaste puhul jutt teemast hoopis kõrvale kalduda, et siis näiteks magustoidu ajal mõni lepingu oluline punkt uuesti käsile võtta.

Ärikultuuri erinevusi võib täheldada Ida-Austria ja Lääne-Austria vahel. Kui Viinis ollakse rohkem avatud ning multikultuursusega harjunud, siis mägistest liidumaadest pärit inimesed on mõnevõrra reserveeritumad.

Austerlased on üldiselt oma loomult konflikte vältida püüdvad inimesed, tekkinud probleemile üritatakse leida lahendus rahumeelselt, ilma süüdlasi otsimata. Kui äripartner on oma kohustuste täitmisega hiljaks jäänud, annab austerlane sellest vihjamisi teada. Selline käitumine lubab hilinenud osapoolel oma kohustused "nägu kaotamata" täita, kuid korduvate probleemide puhul võib oodata, et leping katkestatakse.

Viimati uuendatud: 19. Detsember 2014

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.