Sa oled siin

Äridiplomaatia

Äridiplomaatilisi tegevusi võib jagada:

  • teenusteks, mis puudutavad mikrokeskkonda (otsene suhtlus ettevõtete ja neid ühendavate organisatsioonidega);

  • teenusteks, millega kujundatakse makrokeskkonda (ennekõike õiguslike raamide loomine ja rahvusvaheliste majandusorganisatsioonide tegevuses osalemine – näiteks WTO, EBRD, IMF jt).

Eesti sõlmib välisriikidega kahepoolseid majandusalaseid lepinguid (topeltmaksustamise vältimise lepingud, investeeringute soodustamise ja kaitse lepingud jne). Eesti välislepingutega saab tutvuda Välisministeeriumi kodulehel. EL-i liikmesriigina saab Eesti ühtlasi osa neist soodustustest, mis tulenevad EL-i ja kolmandate riikide vahel sõlmitud lepingutest (näiteks vabakaubanduslepingud erinevate piirkondadega). Täpsemat infot saab Euroopa Komisjoni poolt loodud Turulepääsu andmebaasist.

Mitmete oluliste majandus- ja kaubanduspartneritega toimivad valitsustevahelised komisjonid, mille raames on võimalik Eesti ettevõtete huvisid tõstatada ja vajadusel nende eest hea seista.

 

Viimati uuendatud: 17. Oktoober 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.