Sa oled siin

Arengukoostöö Valgevenega

Eesti panus Valgevenes

 

Alates 2011.a kuulub Valgevene koos teiste Euroopa Liidu (EL) idapartneritega Eesti prioriteetsete arengukoostöö sihtriikide hulka ning vastavalt Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukavale jääb meie partnerriigiks vähemalt 2020 lõpuni. Arengukoostöö vahenditest on toetus Valgevenele püsinud suurusjärgus 220 000 – 250 000 eurot aastas.

Toetame Valgevenet jagades reformikogemust ja teadmisi valdkondades, kus oleme ise tugevad, EL prioriteetidest tulenevalt on läbivaks eesmärgiks saanud vabakonna toetamine ja Euroopa-meelsuse kasvatamine. Lisaks keskenduvad Eesti arengukoostöö tegevused väikeettevõtluse hoogustamise, majandusarengu, keskkonna ja hariduse valdkondadele, seejuures edendab Eesti võimalust mööda kõigis valdkondades informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) laialdasemat rakendamist arengukoostöö osana. Kuna tehakse tihedat koostööd kohalike partneritega, lähtuvad projektiideed paljuski ka Valgevene enda vajadustest ja huvidest. Keskmiselt on aastas käimas 10 kahepoolset projekti, lisaks toetame paarikümne üliõpilase kõrghariduse omandamist nii Tallinna Tehnikaülikoolis, Eesti Diplomaatide Koolis kui ka Tartu Ülikoolis.

Välisministeerium on arenguabi projekte Valgevenes läbi viinud koostöös Eesti Idapartnerluse Keskusega (EIPK), MTÜ Peipsi Koostöö Keskusega, Eestimaa Looduse Fondiga, SA Garage48, jt-ga. Kahepoolsetele projektide kõrval teeme ka aktiivselt rahvusvahelist koostööd, näiteks toetame SA Innove ja UNICEFi koostööprojekti ning panustame multilateraalselt läbi Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P) fondi.

Täpsema ülevaate kõikidest Eesti toetustest ja projektidest Valgevene suunal leiab Eesti arengukoostöö andmebaasist.

 

Viimati uuendatud: 8. November 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.