Sa oled siin

Ajalugu

2010

Käskkiri nr 219 30.12.1991

Lõppev 1991. aasta avas Eesti Vabariigi kui sõltumatu ja demokraatliku riigi taastamises uue peatüki. Mitmed riigile omased suveräänsuse tunnused on täielikult taastatud või oluliselt tugevnenud. /.../

Loe veel »
2006

Eesti välisteenistuse biograafilise leksikoni koostamine algas 2003. aastal. Vajalikuks osutus see mitmel põhjusel. Paljude silmapaistvate Eesti diplomaatide saatus oli teadmata, puudusid isegi andmed, kas nad olid okupatsioonide käigus vangistatud, hukatud või siis pääsenud läände. Neist andmetest tundsid puudust nii Välisministeerium kui välisesindused, sest üha enam hakati huvi tundma oma ajaloo ja endiste töötajate vastu.

Loe veel »

Välisministeeriumi hoone on unikaalne nii arhitektuurilise väärtuse kui põneva ajaloo tõttu. Eesti esimeseks modernistlikuks kõrghooneks peetav hoone ehitati 1968. aastal EKP KK "Valge Majana", ja vaevalt, et keegi oskas tol ajal ennustada nii uskumatut ajaloolist pööret. Muinsuskaitsealust ehitist peetakse üheks 1960. aastate arhitektuuri tippteoseks, mille kvaliteedi tingisid tellija suured rahalised ja muud võimalused. Kuidas aga tekkis mõte ehitada justnimelt selline hoone?

Loe veel »

7.09.1917 otsustati Maanõukogu koosolekul Eesti huvide kaitseks moodustada välisesindus. Selle peaülesandeks oli tutvustada Euroopa riikidele Eesti iseseisvuse väljakuulutamise taotlust.

Loe veel »

Välisministeeriumi fuajees asuv mälestustahvel jäädvustab kõigi välisministeeriumi töötajate nimed, kes Nõukogude või Saksa okupatsiooni ajal hukati, kinni võeti, küüditati või kes selle kartuses sooritasid enesetapu, kelle ametnikutee katkes või kes oli sunnitud pagulusse jääma. Kokkuvõttes kõik need ministeeriumi töötajad, kes võõrvõimu läbi mingil moel kannatasid.

Loe veel »

november 2016 - Sven Mikser
september 2016 - november 2016 Jürgen Ligi
juuli 2015 - september 2016
Loe veel »

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.