Sa oled siin

3. EESTI - BELGIA MAJANDUSSUHTED

Viimati uuendatud: 29.11.2019

Kaubavahetus. Belgia on Eesti kaubanduspartnerite seas järjepidevalt asunud teise kümne keskel. 2018. a moodustas kaubavahetus Belgiaga 543 mln eurot (+10% vrd 2017), millega Belgia oli Eesti kaubanduspartnerite seas 16. kohal 1,8% osakaaluga. Eesti eksport Belgiasse moodustas 247 mln eurot (15. ekspordipartner) ja import Belgiast 296 mln eurot (14. impordipartner).

Peamised Eesti ekspordiartiklid Belgiasse 2018. a. olid mineraalsed tooted (naftaõlid, kivisöetõrvast õlid, turvas) (29% koguekspordist Belgiasse), klaas ja klaastooted (karastatud või lamineeritud klaas) (16%), transpordivahendid (sõiduautod, mootorsõidukid kaubaveoks ja nende osad) (12%) ning masinad ja seadmed (puldid, paneelid, sideseadmed, monitorid ja projektorid, isoleeritud traat, kliimaseadmed, laevade mastnoolkraanad) (11%)

Peamised impordiartiklid 2018. a. olid masinad ja seadmed (ehitusmasinad, kliimaseadmed, integraallülitused, erinevad teisaldusmasinad) (21% koguimpordist Belgiast), metallid ja metalltooted (rauast ja terasest lehtvaltstooted) (14%), keemiatooted (ravimid, tihendussegud) (10%) ning transpordivahendid (sõiduautod) (10%).

Vt lähemalt Statistikaameti kodulehelt: https://data.stat.ee/profile/partner/be

Otseinvesteeringud. Belgia otseinvesteeringud Belgias moodustasid 30.06.2019. a seisuga ligi 131 mln eurot (aastane muutus +8%), mis moodustas investeeringutest Eestis 0,6%. Peamiselt on investeeritud kinnisvarasse (31%), hulgi- ja jaekaubandusse (30%), veonduse ja laonduse sektorisse (21%).

Eesti otseinvesteeringud Belgias on tagasihoidlikud 2,3 mln eurot. Investeeritud on mitmetesse sektoritesse: mäetööstusse, töötlevasse tööstusse, hulgi- ja jaekaubandusse, info ja side sektorisse, kinnisvarasse ning kutse-, teadus- ja tehnikaalasesse tegevusse.

Loe täpsemalt Eesti ja Belgia kahepoolsetest suhetest: https://vm.ee/et/riigid/belgia?display=relations

Viimati uuendatud: 29. November 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.