Globaalne deklaratsioon

Digitaliseerimisega
COVID-19 vastu

 

Vaata lähemalt>>

Virtuaalne küberdiplomaatia meistriklass

Eesti Vabariigi diplomaatiliste suhete kronoloogia 1918-1940

Reisimine ja eneseisolatsioon Euroopast saabujatele

Soovid rohkem teada ekspordivõimaluste kohta välisriikides?

Eesti kui ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liige 2020-2021

Eesti NB8 eesistujana 2020

Eesti on 2020. aastal
Põhja-Balti regiooni
koostööformaadi
NB8 eesistuja. 

Lähemalt»

TÄHTIS! REISIINFO JA PIIRANGUD

Seoses koroonaviiruse levikuga on paljudes riikides kehtestatud liikumispiirangud. Lennuühendused on olulised vähenenud.

 

Kui elate välisriigis või olete otsustanud välisriiki kriisi lõpuni jääda, järgige palun kohalike võimude juhiseid ja veenduge, et te ei rikuks viisa ja muid riigis viibimise tingimusi.

 

Välisministeeriumi pakub jätkuvalt konsulaarabi ja koos välisesindustega pingutame, et aidata inimesi, kes satuvad välismaal hätta. 24/7 hädaabi +372 5301 9999.

 

Arvestades piiratud reisivõimalusi ja viiruse levikut palume reisivajadust äärmiselt hoolikalt kaaluda. Eriti puudutab see koroonaviiruse riskigruppi kuulujaid.

 

Eri ametkondadest kogutud ülevaatlik teave piiriületuse kohta asub lehel Kriis.ee Infot jagab ka Politsei- ja Piirivalveamet.

 

 

PRAKTILINE INFO 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest reisipiirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi.

 

28. mail kiitis valitsus kiitis heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.
 

Teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi veebilehel. Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast. Karantiinita saab siseneda, kui isik on viibinud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist Euroopa riigis, kus koroonaviirusesse nakatunute suhtarv on väiksem kui 15.

 

Terviseameti kodulehelt leiad infot koroonaviiruse, selle ennetamise, ravi ja leviku kohta.

 

 

VÄLISMINISTER

Foreign minister Urmas Reinsalu

Urmas Reinsalu on Eesti Vabariigi välisminister alates 29. aprillist 2019. Ta on erakonna Isamaa liige.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.