You are here

Eesti sõlmis diplomaatilised suhted Tongaga

13. March 2015 - 10:47

Nr 56-E

Neljapäeval, 12. märtsil sõlmisid Eesti suursaadik ÜRO juures Margus Kolga ja Tonga Kuningriigi suursaadik Mahe’uli’uli Sandhurst Tupouniua Eesti alalises esinduses ÜRO juures Eesti ja Tonga vahelised diplomaatilised suhted.

Diplomaatiliste suhete sõlmimisele järgnenud vestluses rääkisid suursaadikud kahepoolsete suhete arendamisest, koostööst ÜROs ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides ning keskkonnaprobleemidest. Suursaadik Kolga sõnul mõistab Eesti väikese mereriigina Tonga muresid kliima- ja keskkonnaküsimustes ning märkis, et mõlemad pooled on huvitatud kliimamuutuste rõhutamisest uues kestliku arengu päevakorras.

Suursaadikud arutasid ka koostöövõimalusi e-valitsemise vallas. „Eesti on valmis jagama oma kogemusi e-teenuste rakendamisest avalikus sektoris, mis arvestades Tonga kui väikese saareriigi omapära võiks pakkuda uudseid lahendusi,“ lisas Kolga.

Tonga on kuningriik Vaikses ookeanis ning koosneb 169 saarest, millest 36 on asustatud. Tonga pole kunagi olnud koloonia staatuses, kuid 1900 sõlmis kuningas George Tupou II Inglismaaga sõpruslepingu kus Suurbritanniale anti õigus vastutada Tonga välis- ja julgeolekupoliitika eest. Tonga täielik iseseisvus taastati 4. juunil 1970.

Tonga pealinn on Nuku’alofa ning riigi rahvaarv on 106 440, riigikeelteks on inglise ja tonga keeled.
Fotod diplomaatiliste suhete sõlmimisest: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157648991...

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7618
588 55171
press@mfa.ee

About Estonia

Get closer acquainted with Estonia, coming here for a visit, studies, business or investments!

Official Estonian Gateway

Get closer acquainted with Estonia and see what are the most important facts and main areas of activity here.

Digital Society

Estonia has
transformed itself into
one of Europe’s business success stories of the last decade, mainly thanks to the sophisticated e-solutions available here.