Välisminister Urmas Paet: Eestile on inimõiguste kaitse ja edendamine osa meie riigi identiteedist

14.12.2011 | 11:00

Nr 412-EKohtumisel New Yorgis ÜRO inimõiguste ülemvoliniku Navanethem Pillay’iga ütles välisminister Urmas Paet, et inimõiguste edendamine ning kaitse on Eestile osa meie riigi identiteedist ja välispoliitikast. „Hindame kõrgelt ÜRO inimõiguste voliniku tööd inimõiguste ülemaailmsel kaitsmisel,“ märkis Paet. „Keerulises olukorras on ülemvoliniku juhtroll väga oluline. Näiteks oli see väga vajalik laiapõhjalise toetuse saamiseks Süüria resolutsioonile ÜRO inimõiguste nõukogu erakorralisel istungil,“ sõnas ta.

Nr 412-E

Kohtumisel New Yorgis ÜRO inimõiguste ülemvoliniku Navanethem Pillay’iga ütles välisminister Urmas Paet, et inimõiguste edendamine ning kaitse on Eestile osa meie riigi identiteedist ja välispoliitikast. „Hindame kõrgelt ÜRO inimõiguste voliniku tööd inimõiguste ülemaailmsel kaitsmisel,“ märkis Paet. „Keerulises olukorras on ülemvoliniku juhtroll väga oluline. Näiteks oli see väga vajalik laiapõhjalise toetuse saamiseks Süüria resolutsioonile ÜRO inimõiguste nõukogu erakorralisel istungil,“ sõnas ta.

Välisminister rõhutas, et rahvusvahelise õiguse üldtunnustatud põhimõtted ja normid on vääramatu osa Eesti sisepoliitikast ja õigussüsteemist. „Oleme liitunud enamiku rahvusvaheliste ja piirkondlike inimõiguslepingutega,“ ütles välisminister. „Ning oma rahvusvahelise inimõigusprofiili tugevdamiseks ja meie jaoks olulisimate teemade edasiarendamiseks on Eesti esitanud oma kandidatuuri ÜRO inimõiguste nõukogu liikmeks aastatel 2013-2015,“ ütles ta. Paet lisas, et ka praegusel hetkel osaleb Eesti aktiivselt mitmete ÜRO inimõigusalaste organite töös. „Näiteks on Eesti hetkel ÜRO majandus- ja sotsiaalnõukogu, naiste staatuse komisjoni, arenguprogrammi nõukogu, lastefondi täitevnõukogu ja soolise võrdõiguslikkuse üksuse täitevnõukogu liige. Ka laiemalt on ÜROs Eesti erilise tähelepanu all jätkuvalt naiste, laste ja põlisrahvaste õigustega seotud küsimused,“ lisas ta.

Paet rõhutas kohtumisel ka internetivabaduse olulisust. „Ka virtuaalne väljendusvabadus on inimõigus,“ lausus ta. „Sel aastal aset leidnud murrangulised sündmused Põhja-Aafrikas on näidanud, et infotehnoloogial võib olla otsustav roll demokraatia ja inimõiguste edendamisel. Interneti kättesaadavust on seega vaja toetada ja laiendada,“ lisas ta.

Fotod kohtumisest: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
533 66 159
[email protected]
www.vm.ee