Sa oled siin

WTO


WTO peakorter: Genf, Šveits

Asutatud: 1. jaanuaril 1995.a. (Uruguay läbirääkimiste 1986-94 tulemusena)

Liikmed: 160 (26.06.2014 seisuga)

Eelarve: 197 mln CHF (2013.a.)

Sekretariaat: 640 inimest

Peadirektor: Roberto Azevêdo

Koduleht: www.wto.org

Eesti liitus WTOga 13. novembril 1999.a.

WTO sai alguse läbirääkimistest ning WTO töö aluseks on läbirääkimiste tulemused. Suurema osa praegu WTOs tehtava aluseks on 1986-1994 toimunud (nn Uruguay voor) ning varasemate, WTO eelkäija GATTi (General Agreement on Tariffs and Trade, Üldine Tolli- ja Kaubanduskokkulepe) alusel toimunud läbirääkimiste tulemused. Hetkel käimasolev, 2001. aastal Dohas toimunud WTO IV Ministrite konverentsil algatatud läbirääkimiste voor kannab nime Doha Arenguvoor (DDA - Doha Development Agenda)., mille eesmärgiks on kaubanduse edasine liberaliseerimine ning kaubandust reguleeriva reeglistiku ülevaatamine, kusjuures pool vooru agendast käsitleb probleeme, millega arenguriigid peavad olemasolevate lepingute rakendamisel tegelema.

 

 

Viimati uuendatud: 5. August 2014

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.