Sa oled siin

Välisminister Mikser tunnustas tsiviilmissioonidel teeninud Eesti eksperte

16. Juuni 2017 - 16:06

Välisminister Sven Mikser rõhutas täna tsiviilmissioonidel osalenud Eesti eksperte tänades nende töö olulisust, mis on kõrgelt hinnatud nii Eestis kui välisriikides. „Hindame teie panust kõrgelt. Olete jaganud Eesti parimaid praktikaid konflikti ja konfliktijärgsetes piirkondades ning riiki esindades väärikalt kinnitanud meie kuvandit,“ sõnas välisminister Mikser.

Konfliktipiirkondades kogemusi jagades ning tehes koostööd partneritega ELis, ÜROs, OSCEs ja NATOs, aitab Eesti Mikseri sõnul teiste riikide turvalisust ja heaolu kasvatada ning suurendab seeläbi ka enda julgeolekut. „Kuigi missioonid, millest meie eksperdid osa võtavad, võivad esmapilgul tunduda meile kauged, on selge, et tsiviilmissioonidel osalemine omab üha suuremat rolli julgeoleku tagamisel ning on ka oluline sisejulgeoleku valdkonna ühe osana,“ lisas välisminister Mikser.

Välisminister Mikser rõhutas, et tsiviilmissioonidesse panustamine on Eesti kindel välispoliitiline prioriteet. „Praegu viibivad Eesti poolt lähetatuna tsiviilmissioonidel 13 eksperti, kes töötavad Euroopa Liidu, ÜRO, OSCE ning NATO missioonidel Afganistanis, Palestiinas, Kosovos, Ukrainas ja Gruusias,“ lisas ta.

Mikser kinnitas, et tsiviilekspertide toetussüsteemi edasiarendamine ning täiustamine on jätkuvalt välisministeeriumi jaoks oluline.

Tänasel tänuüritusel tunnustati eksperte, kes on teeninud Euroopa Liidu, NATO ja OSCE missioonidel Afganistanis, Gruusias, Kosovos ja Ukrainas, aidates kaasa nende riikide arengule sisejulgeoleku valdkondades.

ELi politseimissioonil Afganistanis osalesid missiooni asejuhina Tarmo Miilits ning väljaõppekomponendi asejuhina Margus Kotter. Afganistanis NATO väljaõppemissioonil osalesid politseiteabe vanemnõunikuna Merri Kastemäe ning Afganistani siseministeeriumi nõunikuna Tarvo Handsmitt. ELi õigusriigi missioonil Kosovos osalesid kriminaalteabe büroo juhina Riko Roos ning politsei rahvusvahelise koostöö büroo nõunikuna Krista Kimber. OSCE erimissioonil Ukrainas osalesid vaatlejatena Enn Kooskora, Tarvo Tart ja Edvard Sulg. ELi vaatlusmissioonil Gruusias osales vaatlejana Marco Anderson. Mõned ekspertidest on juba ka järgmisel missioonil.

Samuti tänati Euroopa välisteenistuse tsiviiloperatsioonide planeerimise ja võime üksuses rahvusliku eksperdina töötanud Piret Palusood.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576850...


Lisainfo:

Mariann Sudakov
välisministeerium
avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.