Sa oled siin

Välisminister Mikser tunnustas Gruusia meelekindlat tööd reformide läbiviimisel

10. Veebruar 2017 - 12:28

Välisminister Sven Mikser ja Gruusia euroatlantilise integratsiooni minister Victor Dolidze arutasid täna Eesti ja Gruusia suhteid ning koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

Välisminister Mikser õnnitles Gruusiat hiljutise Euroopa Parlamendi otsuse puhul anda Gruusia kodanikele õigus viisavabalt Schengenis reisida. „Meelekindel töö laiapõhjaliste reformide läbiviimisel Gruusias on tunnustamist väärt. Viisavabadus on käegakatsutavas kauguses ning toob kindlasti Gruusiat Euroopa Liidule lähemale,“ sõnas Mikser.

Mikser kinnitas ka Eesti jätkuvat toetust Gruusia territoriaalsele terviklikkusele ja suveräänsusele. „Gruusia okupeeritud aladel toimuvat ei tohi võtta teisejärgulisena. Peame oluliseks, et sealne konflikt leiaks lahenduse ning ei kaoks rahvusvahelise üldsuse tähelepanu alt,“ rõhutas Mikser.

Välisminister tõi esile, et Gruusia on Eesti arengukoostöö peamisi sihtriike ning koostööd tehakse nii infotehnoloogia, Euroopa Liidu alase teavitamise, hariduse kui paljudes muudes valdkondades. Samuti toonitas Mikser, et Eesti toetab jätkuvalt Gruusia lõimumist ELi ja NATOga ning aitab oma kogemustega euroatlantilise integratsiooni suunas liikumisel.

Kohtumisel arutati ka idapartnerlusega seonduvat ning Eesti ELi Nõukogu eesistumise ajal Brüsselis toimuvat idapartnerluse tippkohtumist.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576766...

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.