Sa oled siin

Välisminister Mikser: propaganda ei tohi pugeda meediavabaduse sildi varju

13. September 2017 - 14:10

Välisminister Sven Mikser kinnitas Kiievis toimunud Idapartnerluse meediakonverentsil, et meediavabadus on üks demokraatia alustalasid ning rõhutas meediaõpetuse ja allikakriitika kasvavat olulisust üleküllastunud infoväljal.

“Eesti on maailmas pressivabaduselt 12. kohal, meedia vabadus ja mitmekesisus on meie ühiskonna põhialusteks. Info peab olema kõigile kättesaadav, samas ei tohi lasta propagandal pugeda meediavabaduse sildi varju,“ märkis Mikser. „Võimalusega ammutada infot arvukatest allikatest, kaasneb ka vastutus teha vahet, mis on vale, mis tõde, mis on arvamus, mis fakt. Me peame õppima ja kohanema ülekoormatud infoväljaga. Kõik, mida serveeritakse uudisena, ei pruugi seda olla,“ ütles ta.

Mikseri sõnul ei kao propaganda ja valeinfo nii pea kuhugi, seega tuleb sellele vastu astuda süsteemselt ja järjepidevalt. „Meediaõpetuse ja allikakriitika olulisus aina kasvab. Kõiki valesid taga ajades ja ümber lükates lakkab ka kõige tugevam riik toimimast. Lahenduse võti on teadlik meediatarbija ja mitmekesine meediakeskkond,“  lisas ta.

Rääkides idapartnerlusriikidest ütles välisminister, et Eesti eesmärk on jagada oma kogemusi meediavabaduse edendamisel. „Meie kõigi huvi on, et idapartnerlusriikides tegutseks vaba ja professionaalne ajakirjandus ning soovime sellesse ka panustada,“ ütles Mikser. „Läbi meie Idapartnerluskeskuse oleme viinud läbi mitmeid projekte, mis on suunatud meedia arengule, ja jätkame nendega ka tulevikus,“ kinnitas ta.

Meediakonverents on üks neljast Idapartnerluse tippkohtumise kõrvalüritusest Eesti eesistumise ajal. Rohkem infot konverentsi kohta: http://www.eap-mediaconference.eu/

Fotod: flic.kr/s/aHsm2KvjJS

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.