Sa oled siin

Välisminister Mikser: peame pöörama tähelepanu konfliktide algpõhjustele

20. Detsember 2016 - 17:36

Tänasel Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga kohtumisel Kairos keskendusid välisministrid koostööle, julgeolekule ja stabiilsusele. Välisminister Sven Mikser juhtis oma sõnavõtus tähelepanu konfliktidele Süürias, mujal Lähis-Idas ja Ukrainas ning e-partnerlusele ja innovatsioonile.

„Vaatamata rahvusvahelistele jõupingutustele konflikt Süürias jätkub ning süütud inimesed hukkuvad. Peame pöörama veelgi suuremat tähelepanu käimasolevate konfliktide algpõhjustele, kuid selleks on vaja kõigi naaberriikide, partnerite ja rahvusvahelise kogukonna tähelepanu ja koostööd,“ ütles välisminister. Sõnavõtus tõi Mikser välja ka Lähis-Ida rahuprotsessi, mille lahenduseni jõudmist ei tohi unustada ega tahaplaanile jätta. „Nii samuti ei saa unustada Ukrainat, millele pöörasime olulist tähelepanu kaks aastat tagasi ning peame seda jätkuvalt tegema. Oluline on leida rahumeelne lahendus konfliktidele kõikjal Euroopa naabruses,“ rääkis välisminister.

Positiivsest küljest tõstis välisminister esile kaasaegsed tehnoloogilised võimalused. „Tänapäeval annavad innovatsioon ja e-lahendused majandusarenguks konkurentsieelise. E-partnerluse koostöö Euroopa ja Araabia riikide vahel vajab suuremat tähelepanu, et luua inimestele kvaliteetsemaid avalikke teenuseid ning tugevdada head valitsemistava. Siin saab Eesti oma kogemustega toeks olla,“ lõpetas välisminister oma sõnavõtu.

Päeva esimeses pooles toimus välisministril kahepoolne kohtumine ka Palestiina Omavalitsuse välisministri Riyad al-Malikiga. Kohtumise peateemadeks olid Lähis-Ida rahuprotsessi olukord ning kahepoolne koostöö, sealhulgas e-valitsemise ja e-teenuste alal, kus koostöö juba käib.

Eile kohtus välisminister ka Araabia Riikide Liiga peasekretär Ahmed Aboul Gheitiga.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576780... 

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
5666 8581
armo.vask@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.