Sa oled siin

Välisminister Mikser arutas Knesseti esimehega Lähis-Ida rahuprotsessi

12. Jaanuar 2017 - 12:25
Foto: Riigikogu/Erik Peinar

Välisminister Sven Mikser kõneles eile õhtul Tallinnas kohtumisel Iisraeli parlamendi Knesseti esimehe Yuli-Yoel Edelsteiniga Lähis-Ida rahuprotsessist ja regioonis toimuvast ning Eesti suhetest Iisraeliga.

Lähis-Ida rahuprotsessist rääkides väljendas välisminister Sven Mikser muret seoses protsessi seiskumisega. Mikser avaldas toetust kahe riigi lahendusele, mis tuleb saavutada läbirääkimiste ja usalduse taastamise teel. „Ühepoolsed sammud ei vii lahendusele lähemale. Seetõttu on oluline, et mõlemad pooled teevad endast kõik, et lõpetada vägivald, taastada usaldus ja edendada kahepoolset praktilist koostööd,“ lausus välisminister Mikser.

Mikser ja Edelstein arutasid ka viimaseid arenguid regioonis laiemalt, sealhulgas Süürias toimuvat.

Välisminister ja Knesseti esimees avaldasid heameelt Eesti ja Iisraeli väga heade suhete üle ning arutasid võimalusi koostöö tihendamiseks muu hulgas ka küberjulgeoleku alal. „Küberjulgeoleku piiriülene integreeritus nõuab küberruumi tugevamat kaitset ja tihedamat riikidevahelist koostööd. Iisraeli kompetents kübervaldkonnas on muljet avaldav. Kuna ohud küberruumis on sarnased, siis on oluline, et riigid jagaksid omavahel regulaarselt infot ning toetaksid üksteist vajadusel intsidentide lahendamisel,“ sõnas välisminister Mikser. Eesti ja Iisrael kuuluvad mõlemad maailma kõige digitaalseimaid riike koondavasse võrgustikku Digital 5.Fotod

Lisainfot:

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
637 7628
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.