Sa oled siin

Välisministeerium aitab Tourest 2017 külalistel targalt reisida

10. Veebruar 2017 - 10:17

Tänasest pühapäevani jagab välisministeerium targalt reisimise nõuandeid rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2017. Külastajad on oodatud Eesti Näituste messikeskuses peahalli sissepääsu juures paremal (A2) asuvasse välisministeeriumi messiboksi.

Kogu messi vältel räägivad välisministeeriumi töötajad reisihuvilistele, kuidas välisriikides reisides vältida ootamatuid sekeldusi ning tutvustavad ka konsulaarteenuseid. Välisministeerium tutvustab „Reisi targalt“ sõnumeid – tutvu reisiinfoga, tee reisikindlustus, kontrolli passi kehtivust ja registreeri oma reis välisministeeriumi kodulehel. Igal messipäeval toimub ka üks „Reisi targalt“ loeng.

Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektori Kersti Eesmaa sõnul tegid Eesti inimesed eelmisel aastal üle nelja miljoni välisreisi ja konsulaarabi vajati ligi 1400 korral. „Suurem osa konsulaarabi juhtumitest on seotud kadunud või varastatud reisidokumendiga. Eelmisel aastal väljastasid Eesti välisesindused ligi 800 ajutist reisidokumenti,” ütles Eesmaa.

„Reisi targalt“ ennetustöö eesmärk on reisimisega seotud riskide teadvustamine. Eesti koolides on „Reisi targalt“ seminaridel osalenud juba üle 4000 õpilase.

Eesmaa pidas positiivseks, et Eesti elanike teadlikkus on viimastel aastatel tõusnud. „Eelmisel aastal kasvas oma reisi registreerinud isikute arv ligi 25 000ni, kasvades mullusega võrreldes kuni 77%“.

Välisministeerium jagab igapäevaselt targalt reisimise nõuandeid ja vastab kõigile reisiteemalistele küsimustele Facebooki Veebikonsulis, ööpäevaringselt on võimalik nõu ja abi saada välisministeeriumi konsulaarabi telefonilt +37253019999. Samuti saab reisiinfot ja oma reisi registreerida välisministeeriumi kodulehel ning mobiilirakenduse „Reisi targalt“ vahendusel.

Välisministeerium pakub külastajatele võimalust osaleda ka viktoriinis, kus lühikese reisiteemalise küsimustiku vastajate vahel loositakse 13. veebruaril välja hulk auhindu: Estraveli reisikohver, Tallinki Stockholmi kruiisipilet 4-le aknaga kajutis ja Helsingi päevapilet 2-le „Star“ klassis, Eesti Rahva Muuseumi külastuse 2 perepääset, Swissotel Tallinna poolt lukstuba kahele 2-ks ööks koos hommikusöökide ja Spa külastusega, Spordiklubi Arigato ja Revalsport pääsmed.

Iga-aastasest turismimessist osavõtmine on kujunenud välisministeeriumile pikaajaliseks traditsiooniks. Välisministeerium osaleb Tourestil juba viieteistkümnendat korda.

Veebikonsul: www.facebook.com/veebikonsul/

Turismimessi Tourest koduleht: www.tourest.eu

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.