Sa oled siin

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelsoni kõrgetasemelised kohtumised Omaanis

11. Märts 2018 - 20:23
Vasakult: Välisministeeriumi nõunik Kaisa Mitt-Alvarez, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Omani Riiginõukogu (Majlis al-Shura) esimees Shaikh Khalid bin Hilal Al Maawali, suursaadik Margus Kolga

Eesti delegatsioon kohtus 11. märtsil Omaani pealinnas Muscatis kõrgete ametnikega arutamaks kahepoolseid suhteid ja tutvustamaks Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaaniat.

Teiste seas kohtuti Riiginõukogu (Majlis al Shura) esimehe Shaikh Khalid bin Hilal Al Maawaliga ja Omaani välisministeeriumi kantsleri Sayyid Badr bin Hamad Al Busaidiga.

Eesti delegatsiooni juhtis Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Delegatsiooni kuulusid Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania suursaadik Margus Kolga ja kampaaniameeskonna liige Kaisa Mitt-Alvarez.

Kohtumisel arutati Eesti kandideerimist ÜRO Julgeolekunõukokku aastaiks 2020-2021 ning potentsiaalseid koostöövõimalusi, keskendudes eelkõige IT ja e-teenuste teemadele. Omaani ja Eesti esindajad kinnitasid ühiselt, et kahe riigi vahelised suhted on head, ning nähakse võimalusi ka koostöö tihendamiseks. Nenditi, et Omaan ja Eesti on mitmes mõttes sarnased väikeriikid, kes viimastel aastakümnetel läbi teinud kiire arengu.

Omaani esindajad soovisid Eestile edu Julgeolekunõukokku kandideerimisel ning kinnitasid, et väikeriikide liikmesus ÜRO julgeolekunõukogus on väga oluline. Samuti toetasid Omaani esindajad Eesti plaani seista nõukogu liikmete suurema vastutuse, Julgeolekunõukogu töö läbipaistvamaks muutmise ja konfliktiennetusele suurema tähelepanu pööramise eest.

ERR intervjuud Marko Mihkelsoniga visiidi ja Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania teemal saates Ringvaade saab vaadata siit:

https://etv.err.ee/v/meelelahutus/ringvaade/uudised/ac0d2ec9-97a3-4371-96e5-d01cb4f14a6b/marko-mihkelson-kais-araabia-poolsaarel-naftarikkuritega-kohtumas

Veel uudiseid samal teemal

16.06.2018|Välisministeerium

Riigikogu liikme Mart Nuti kõrgetasemelised kohtumised Jamaical

14.-15. juunil jätkus Riigikogu liikme Mart Nuti juhitud Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kampaaniavisiit Põhja-Kariibidel.

15.06.2018|Välisministeerium

Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Mart Nuti visiit Bahamale

11. juulil algas järjekordne Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaaniavisiit, seekord Põhja-Kariibidele ja Kesk-Ameerikasse. Eesti delegatsiooni juhib Riigikogu ja Vabariigi Presidendi nõukoja liige Mart Nutt, keda saadavad suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.