Sa oled siin

Riigikogu saadiku ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Mart Nuti kõrgetasemelised kohtumised St. Vincentis ja Grenadiinidel

12. Aprill 2018 - 9:00
Riigikogu liige Mart Nutt kohtumisel Saint Vincenti ja Grenadiinide peaminister Ralph Gonsalvesega

Riigikogu saadik ja Vabariigi Presidendi nõukoja liige Mart Nuti, suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tominga ÜRO julgeolekunõukogu liikmesuse kampaania nimel ette võetud visiit Kariibimere piirkonda jätkus käesoleval nädalal Saint Vincentis ja Grenadiinidel ning Dominical. Mõlemad riigid on piirkonna ühed väiksemad, kuid ÜRO peaassambleel hääletades on kummalgi üks hääl. Mõlemad riigid on mures kliimamuutusest tulenevate negatiivsete mõjude pärast, mis seavad ohtu nende järjepideva arengu ja kodanike turvalisuse.

St Vincentis kohtus delegatsioon peaminister Ralph Gonsalvese ja välisministeeriumi kantsler Sandy Phillips-Peters’iga. Peaminister Gonsalves, pika kogemusega poliitik, on olnud ametis viimased 18 aastat, kui tema juhitud Ühtsuse Tööpartei on võitnud valimised. Kolmetunniseks veninud kohtumise jooksul vaagiti väikeriikide võimalusi maailmas, kestliku arengu kindlustamise olulisust ja kõikide riikide vastutust selle saavutamisel, piirkondlike probleeme ja väljakutseid ning väikese riigi võimalusi oma elanikkonna arengu ja heaolu tagamisel. „Väikese arengumaa rahvale, ent tegelikult kõikidele rahvastele, on haridus äärmiselt oluline ja hea haridus loob tugevama perspektiivi oma heaolu kasvatamiseks tulevikus“ tõdes Mart Nutt.

Eesti delegatsioon tutvustas lisaks julgeolekunõukogu kampaania põhipunktidele Eesti kogemusi e valitsemise ja e teenuste valdkonnas ning koostööd, mida selles valdkonnas Kariibimere piirkonnas juba tehakse. E-valitsemine loob tõhusamad, eeldatavamalt ka odavamad võimalused ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamiseks, mistõttu on nende rakendamine väikeriikides oluline. Selle edukuse aluseks on aga tugev üleüldine  haridussüsteem ja „e valdkonna“ kirjaoskus.

Veel uudiseid samal teemal

15.04.2018|Välisministeerium

Riigikogu liikme Mart Nuti kohtumine St. Kitts ja Nevise välisminister Mark Brantleyga

15. aprillil lõppes Riigikogu liikme Mart Nuti visiit Ida-Kariibide riikidesse. Viimase riigina külastati St Kitts ja Nevist, kus kohtuti välisminister Mark Brantley ja valitsuse IT-ameti direktori Amicia Mussenden’iga.

12.04.2018|Välisministeerium

Riigikogu saadik Mart Nuti kõrgetasemselised kohtumised Dominical

10.-11. aprillil väisas delegatsioon Dominicat, saareriiki, mida 2017. aasta sügisel räsis orkaan Maria. Orkaanipurustused on riigis ja selle pealinnas Roseaus ikka nähtavad, orkaanikahjud olid hinnatavalt 200% riigi GDPst ja nende likvideerimine ning riigi arengu taastamine on pikaajaline ettevõtmine.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.