Sa oled siin

Riigikogu saadik Mart Nuti kõrgetasemselised kohtumised Dominical

12. Aprill 2018 - 9:05
Riigikogu liige Mart Nutt kohtumas Dominica välisminister Francine Baroniga

10.-11. aprillil väisas delegatsioon Dominicat, saareriiki, mida 2017. aasta sügisel räsis orkaan Maria. Orkaanipurustused on riigis ja selle pealinnas Roseaus ikka nähtavad, orkaanikahjud olid hinnatavalt 200% riigi GDPst ja nende likvideerimine ning riigi arengu taastamine on pikaajaline ettevõtmine. Orkaani järgselt panustas Eesti Dominica orkaanikahjustuste likvideerimiseks loodud fondi 30 000 € suuruse abirahaga. Dominical kohtuti välisminister Francine Baroni ja välisministeeriumi kantsleri Sylvanie Burtoniga.

Kohtumisel peatuti kliimamuutusel ja selle seosel julgeolekuga, sest Dominica orkaanipurustused on mahus, millest taastumine väga pikaajaline, eriti väikesele saareriigile. Teatud tingimustel võivad kliimamuutuse tulemid panna küsimärgi alla riigi eksistentsi. Sellest tulenevalt on selle probleemistiku käsitlemine üleilmses kontekstis väikeriikidele äärmiselt oluline ja eeldab kõikide riikide solidaarset tegutsemist.

Orkaanikahjude ulatus on pannud Dominica, ent laiemalt kogu Kariibimere piirkonna riigid pöörama rohkem tähelepanu riigivalitsemise kerksusele ning selle tugevdamisele. Eesti E-Riigi Akadeemia on kaasatud nimetet valdkonna piirkondliku arengukava ettevalmistamisse.

Mart Nuti visiit lõpeb käesoleva nädala lõpus St Kittsi ja Nevise külastamisega.

Veel uudiseid samal teemal

15.04.2018|Välisministeerium

Riigikogu liikme Mart Nuti kohtumine St. Kitts ja Nevise välisminister Mark Brantleyga

15. aprillil lõppes Riigikogu liikme Mart Nuti visiit Ida-Kariibide riikidesse. Viimase riigina külastati St Kitts ja Nevist, kus kohtuti välisminister Mark Brantley ja valitsuse IT-ameti direktori Amicia Mussenden’iga.

12.04.2018|Välisministeerium

Riigikogu saadiku ja Vabariigi Presidendi nõukoja liikme Mart Nuti kõrgetasemelised kohtumised St. Vincentis ja Grenadiinidel

Riigikogu saadik ja Vabariigi Presidendi nõukoja liige Mart Nuti, suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tominga ÜRO julgeolekunõukogu liikmesuse kampaania nimel ette võetud visiit Kariibimere piirkonda jätkus käesoleval nädalal Saint Vincentis ja Grenadiinidel ning Dominical.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.