Sa oled siin

Mikser Porošenkole: Ukraina lähenemine Euroopa Liidule on meie kõigi huvides

13. September 2017 - 12:41

Välisminister Mikser kohtus täna Kiievis Ukraina presidendi Petro Porošenkoga. Kohtumisel kinnitasid välisminister ja president kahe riigi häid suhteid ning arutasid olukorda Ida-Ukrainas, Ukraina reformiprotsessi ja integratsiooni Euroopa Liiduga.

Mikser väljendas Eesti jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. „Venemaa agressioon Ida-Ukrainas jätkub, kuid nii Eesti kui ka Euroopa Liit seisavad kindlalt Ukraina eest,“ rõhutas välisminister. „Kuni Ukraina territoriaalset terviklikkust ei ole taastatud, sõjategevus Ida-Ukrainas ja Krimmi ebaseaduslik anneksioon kestab, peab Lääs jätkama ühtse ja põhimõttekindla poliitikaga, sealhulgas Venemaale kehtestatud sanktsioonidega,“ kinnitas ta. Mikseri sõnul on samuti oluline, et OSCE vaatlejate turvaline ligipääs kogu konfliktipiirkonda oleks tagatud.

Mikser tervitas Ukraina ja Euroopa Liidu vahelise assotsieerimislepingu äsjast jõustumist, mis näitab tema sõnul ELi kindlat soovi süvendada poliitilist ja majanduskoostööd Ukrainaga. „Ukraina lähenemine Euroopa Liidule on meie kõigi huvides ning oluline on seda rada pidi edasi liikuda,“ ütles välisminister. „Nüüd tuleb keskenduda lepingu elluviimisele, mis tähendab muuhulgas mahukaid reforme, ning kasutada maksimaalselt lepinguga avanevaid võimalusi,“ rõhutas Mikser. Välisminister toonitas esmajoones võitlust korruptsiooniga, ettevõtluskliima parandamist ja kohtusüsteemi töö tõhustamist.

Novembris Brüsselis toimuvast Idapartnerluse tippkohtumisest rääkides kinnitas Mikser, et idapartnerlus on Eesti eesistumise prioriteet. „ELi eesistumine annab meile võimaluse hoida idapartnerlust EL poliitilise tähelepanu all. Peame Idapartnerluse tippkohtumist kasutama ühise poliitilise pühendumise kinnitamiseks ning konkreetsete sammude planeerimiseks, mis innustaksid kõiki meie idapartnereid reformidega edasi minema ja seeläbi ka Euroopa Liidule lähenema,“ ütles välisminister.

Välisministril on kavas kohtumised ka peaminister Volodõmõr Groismaniga ja välisminister Pavlo Klimkiniga. Samuti esineb ta Idapartnerluse meediakonverentsil, mis on üks neljast Idapartnerluse tippkohtumise kõrvalüritusest Eesti eesistumise ajal.

Fotod: flic.kr/s/aHsm2KvjJS

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.