Sa oled siin

Mikser kohtus Palestiina omavalitsuse juhtidega

9. Märts 2017 - 16:39

Välisminister Sven Mikser kinnitas täna kohtumistel Palestiina omavalitsuse peaministri Rami Hamdallah ja välisministri Riad Malkiga Eesti toetust kahe riigi lahendusele Iisraeli ja Palestiina küsimuses. “Püsiva rahu tagab vaid Iisraeli ja Palestiina omavalitsuse läbirääkimiste teel kokku lepitud kahe riigi lahendus, mitte ühepoolsed aktsioonid. Asundustegevus ühelt poolt ja vägivallale õhutamine teiselt ei aita kindlasti lahendusele kaasa,” märkis Mikser.

Kõne all oli veel julgeolekuolukord regioonis ja muud olulised välispoliitilised küsimused. Eesti ja Palestiina omavalitsuse välisminister allkirjastasid koostöömemorandumi, millega lepiti kokku poliitiliste konsultatsioonidega jätkamine.

Sven Mikser kohtus ka Palestiina omavalitsuse infotehnoloogiaministri Allam Mousaga. Kõne all oli Eesti välisministeeriumi toel ja koostöös e-Riigi Akadeemiaga Palestiinas läbi viidav pikaajaline e-valitsemise projekt. Mousa tänas Eestit panuse eest Palestiina omavalitsuse e-teenuste arendamisse ja avaldas lootust, et koostöö jätkub.

Lisainfo:

Maria Belovas
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 516 0043
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.