Sa oled siin

Mikser Jeruusalemmas: rahu ei saa konflikti osapooltele peale suruda, selles tuleb kokku leppida

8. Märts 2017 - 19:06

Välisminister Sven Mikser ja Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu arutasid täna Jeruusalemmas Lähis-Ida rahuprotsessi, Euroopa Liidu tulevikku, kahe riigi koostööd ja julgeolekuküsimusi.

Netanyahu kinnitas, et Iisrael ja Eesti on head sõbrad sarnaste arusaamadega näiteks demokraatia, majandusvabaduse ja tehnoloogia küsimustes.

Mikser lisas, et olles maailma viie digivõimekama riigi seas on Iisraelil ja Eestil kogemusi, mida omavahel jagada, et jätkata juhirolli kübervaldkonnas.

Ministrid arutasid ka julgeolekuolukorda Lähis-Idas ning rahuprotsessi hetkeseisu. “Eesti on seisukohal, et püsiva rahu tagab vaid Iisraeli ja Palestiina Omavalitsuse vaheliste läbirääkimiste käigus kokku lepitud kahe riigi lahendus. Rahu ei saa osapooltele väljastpoolt peale suruda - selle tingimustes tuleb pooltel endil kokku leppida,” rõhutas Mikser.

Välisminister Mikser kohtus täna ka Iisraeli asevälisministri Tzipi Hotovely, parlamendi spiikri Yuli-Yoel Edelsteiniga, parlamendi liikmete Tzipi Livni ja Yaakov Perryga.

Homme on välisminister Ramallah’s kohtumas Palestiina Omavalitsuse peaministri Rami Hamdallah, välisministri Riad Malki ning infotehnoloogiaministri Allam Mousaga. Kõne all on peamiselt Lähis-Ida rahuprotsess ning Eesti panus Palestiina arengusse eelkõige e-valitsemise ja küberturvalisuse projektide kaudu.

Iisrael ja Eesti on 2014. aastal ellu kutsutud maailma digiliidrite ühenduses “Digital 5”, mille eesmärk on vahetada kogemusi e-valitsemise alal ning arendada valitsuste poolt pakutavaid digitaalseid teenuseid.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576811...

Lisainfo:

Maria Belovas
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 516 0043
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.