Sa oled siin

Mikser Berliinis: teisel pool Euroopa Liidu piiri toimuv puudutab meid kõiki

14. Juuli 2017 - 13:53

Välisminister Sven Mikser rõhutas täna Berliinis toimuval Euroopa Liidu naabruspoliitika tulevikule pühendatud konverentsil, et tugev naabrus on ELi enda huvides ja kinnitas, et Eesti hoiab eesistujana teemat päevakorras.  

„Stabiilne naabruskond on Euroopa Liidu enda stabiilsuse ja turvalisuse huvides,“ rõhutas välisminister. „See, mis toimub teisel pool ELi piiri puudutab meid kõiki ja seetõttu hoiab Eesti oma eesistumise ajal seda teemat tähelepanu all,“ ütles ta. Välisminister tõi välja, et naabruspoliitikat viiakse ellu eelkõige ELi enda kodanike heaolu huvides ning seda peaksid liikmesriigid ka rohkem selgitama.

Mikseri sõnul liigub ELi naabruspoliitikaga õiges suunas. „Meie naabritel - alustades Valgevenest ja lõpetades Marokoga – on väga erinevad ambitsioonid ELiga integreerumise osas. Kui ka edaspidi sellega arvestame ja ehitame koostöö ühistele huvidele, siis on see koostöö edukas,“ kinnitas ta. „Oluline on oma naabreid kuulata ning luua individuaalne lähenemine,“ lisas ta.

“Samal ajal ei saa me mööda vaadata ka väljakutsetest, millega peame naabruspoliitika puhul vastamisi seisma,” tõdes Mikser. Lõunanaabruse puhul tõi ta välja sisemisi konflikte, terrorismiohu ja migratsioonikriisi, idanaabrusest rääkides viitas Mikser reformide takerdumisele kestvate konfliktide ja julgeolekuolukorra tõttu. „Takistuste ületamiseks peame me leidma veelgi enam võimalusi suhtlemise ja koostöö tihendamiseks,“ ütles ta.

Välisminister peatus eraldi idapartnerlusel, mis on Eesti ELi nõukogu eesistumise läbiv prioriteet. „Tegutseme selle nimel, et novembris toimuva Idapartnerluse tippkohtumise tulemused oleksid motiveerivad kõigile osalistele idapartnerlust edasi arendama,“ ütles Mikser. Tema sõnul tuleb seada ambitsioonikaid eesmärke, et säilitada idapartnerite indu oma riike ja ühiskondi reformida.

Konverents kannab nime „European Neighbourhood Policy – Striving for Resilience and Reform“ ning toimub Berliinis praeguse ELi Nõukogu eesistuja Eesti, talle eelnenud eesistuja Malta ja Bertelsmanni Fondi kaaskorraldamisel.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576861...
Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.