Sa oled siin

ELi välisministrid jõudsid Põhja-Korea osas ühise seisukohani

17. Juuli 2017 - 17:08

Välisminister Sven Mikser osales täna Brüsselis välisasjade nõukogul, kus arutati ELi globaalstrateegiat, arenguid Liibüas ja Põhja-Koreas ning rändeküsimust. Mikser rõhutas olulise saavutusena, et Põhja-Korea osas jõudsid välisministrid ühise seisukohani.

ELi välisministrid mõistsid tugevalt hukka Põhja-Korea esimese mandritevahelise raketi katsetuse. „Me ei saa jääda pealvaatajaks olukorras, kus keegi rikub oma rahvusvahelisi kohustusi ja ohustab maailma rahu ja julgeolekut,“ rõhutas välisminister. „Sanktsioonide karmistamine, mis takistab Põhja-Koreal edasise tuumarelvaarenduse rahastamist, on siinkohal ainuõige,” lisas ta. “Eesti on alati toetanud ühtse ja tugeva positsiooni saavutamist ELi Põhja-Korea poliitika osas ja mul on hea meel, et ELi välisministrid täna selleni ka jõudsid,” ütles välisminister Mikser.

Rändeküsimuse puhul keskendusid välisministrid olukorrale Vahemere keskosa rändeteel. „Euroopa Liidu eesistujana hoiab Eesti teemat tähelepanu all ning aitab kaasa lahenduste leidmisele,“ ütles Mikser. Eesti panusena tõi Mikser esile valitsuse hiljutise otsuse eraldada miljon eurot Aafrika usaldusrahastule Liibüast Itaaliasse suunduva rändevoo peatamiseks. „Rändekriisi lahendamine peab algama kriisikolletest. Nii ka Liibüa kaudu tuleva rändevoo peatamisel peame keskenduma eelkõige poliitilise lahenduse saavutamisele lähteriikides endis,“ lisas ta.

ELi välisministrid arutasid ka Euroopa Liidu globaalstrateegia prioriteete järgmiseks aastaks. “ELil on ambitsioonikad plaanid ja oluline on nende elluviimisega edasi liikuda,” ütles ta. “ELi globaalstrateegia on osutunud heaks raamistikuks, mis tugevdab Euroopa Liidu ühtsust,” ütles Mikser.  Mikser kohtub kahepoolselt ka ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogheriniga, kellega arutatakse lähenevaid kõrgetasemelisi kohtumisi Tallinnas ja Eesti eesistumise kulgu.

Täna juhatab välisminister Sven Mikser lisaks ELi Nõukogu eesistujana Brüsselis toimuvat Euroopa Liidu - Usbekistani koostöönõukogu. Koostöönõukogu arutab kahepoolseid suhteid ELi-Usbekistani partnerlus- ja koostöölepingu raames.

Fotod: goo.gl/Q5Vfud

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.