Sa oled siin

Eesti uus suursaadik Islandil andis üle volikirja

15. Veebruar 2017 - 16:55
Islandi president Guðni Thorlacius Jóhannesson ja Eesti suursaadik Islandil Janne Jõesaar-Ruusalu

Eile, 14. veebruaril andis Eesti uus suursaadik Islandil Janne Jõesaar-Ruusalu Reykjavíkis president Guðni Thorlacius Jóhannessonile üle oma volikirja. Suursaadik Jõesaar-Ruusalu resideerib Oslos.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses president Guðni Thorlacius Jóhannessoniga rõhutas suursaadik Jõesaar-Ruusalu Eesti ja Islandi erilist suhet ning Islandi panust Eesti iseseisvuse taastamisel. „Eesti on alati tundnud Islandi kindlat toetust ning meid seob lisaks lähedasele suhtele ka tihe koostöö Põhja-Balti regioonis,“ sõnas suursaadik Jõesaar-Ruusalu.

Suursaadik Jõesaar-Ruusalu kõneles veel eelseisvast Eesti eesistumisest Euroopa Liidu Nõukogus, sealhulgas digitaalse Euroopa arendamise ning andmete vaba liikumisega seonduvast.

Janne Jõesaar-Ruusalu on sündinud 1969. aastal Tallinnas ning lõpetanud Tartu Ülikooli 1993. aastal matemaatika alal. Ta alustas välisministeeriumis tööd 1993. aastal juriidilise osakonna konsulaarbüroos. 1995. aastal töötas ta diplomaadina peakonsulaadis Peterburis. Aastatel 1996–2004 töötas Janne Jõesaar-Ruusalu poliitikaosakonnas, algul diplomaadina ning hiljem 2. ja 4. büroo direktorina. Aastatel 2004–2008 juhtis ta personaliosakonna 2. bürood ja 2008–2011 oli ta välislähetuses Helsingi saatkonnas, kus töötas esinduse asejuhina. Alates 2011. aastast töötas Jõesaar-Ruusalu Euroopa Liidu osakonna 1. büroo direktorina ning alates 2012. aasta veebruarist oli ta Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna 2. büroo direktor. Alates möödunud aasta septembrist on Jõesaar-Ruusalu Eesti suursaadik Norras.

Foto: https://tinyurl.com/hsgvxj8  


Lisainfot:

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
637 7628
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.