Sa oled siin

Eesti suursaadik Myanmaris Riho Kruuv andis üle volikirja

21. November 2016 - 11:15

Eesti suursaadik Myanmaris Riho Kruuv andis täna Naypyidaw’s president Htin Kyaw’le üle volikirja. Suursaadik resideerib Indias New Delhis.

Volikirja üleandmisele järgnenud vestluses avaldasid suursaadik Kruuv ja president Kyaw rahulolu, et Eesti ja Myanmari suhted on väga head ning käsitlesid võimalusi nende edasiseks tihendamiseks.

Suursaadik Kruuv õnnitles president Kyaw’d eelmise aasta lõpus toimunud demokraatlike valimiste tulemuste ja uue valitsuse ametisse astumise puhul ning kinnitas Eesti toetust Myanmari läbiviidavatele reformidele. „Eesti on olnud paarkümmend aastat tagasi sarnases olukorras ning saab Myanmariga jagada oma kogemusi demokraatlike institutsioonide tugevdamisel, majanduse reorganiseerimisel ning e-ühiskonna ülesehitamisel,“ sõnas suursaadik Kruuv.

Kohtumisel käsitleti ka rahvusvahelise kaubanduse küsimusi. „Eesti on huvitatud kahe maa vahelise majanduskoostöö edasiarendamisest, sealjuures on tähtsal kohal ka EL ja Myanmari vahelise investeeringute kaitse lepingu läbirääkimiste edukas lõpetamine,“ ütles suursaadik ning kutsus ka Myanmari ettevõtjate delegatsiooni tutvuma Eesti pakutavate võimalustega.

President Kyaw sõnul on Myanmar Eestile väga tänulik osutatud abi ja toetuse eest ning loodab kahe riigi koostööle e-valitsemise, küberjulgeoleku, hariduse ja turismi valdkonnas. Samuti kutsus president Kyaw Eesti ettevõtteid Myanmari kui kiiresti arenevasse riiki investeerima.

Suursaadik Kruuv on sündinud 1972. aastal Tartus. Ta on lõpetanud bakalaureuseõpingud Tartu Ülikoolis 1995. aastal rahanduse ja panganduse erialal ning 1996. aastal Eesti Diplomaatide Kooli. 2003. aastal omandas Kruuv magistrikraadi George Masoni ülikoolis rahvusvahelise kaubanduse ja poliitika erialal. Riho Kruuv töötab välisministeeriumis alates 1996. aastast, mil ta asus tööle raamatupidamise osakonna eelarve- ja ökonoomika büroo direktorina. Aastatel 1997–1999 töötas ta asekantslerina haldus- ja finantsküsimustes, 1999–2004 diplomaadina suursaatkonnas Washingtonis ja 2004–2006 ministeeriumi juhtkonna nõunikuna arendusküsimustes. Aastatel 2006–2007 jätkas Riho Kruuv välismajanduse ja arengukoostöö osakonna energeetika ja keskkonna büroo direktorina, 2007–2009 relvastus- ja strateegilise kauba kontrolli büroo direktorina ning 2009–2013 juhtis ta asjurina suursaatkonda Ottawas. Alates 2013. aasta suvest töötas Riho Kruuv poliitikaosakonna julgeolekupoliitika ja relvastuskontrolli büroo nõunikuna ning 2016. sügisel alustas tööd suursaadikuna Indias.

Galerii: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576728...

Lisainfo:
Sten Juur
välisministeerium
avalike suhete osakond
5824 6622
637 7627
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.