Sa oled siin

Eesti suursaadik Bulgaarias andis üle volikirja

17. Juuli 2017 - 16:46

Eesti suursaadik Bulgaarias Ants Frosch andis täna Sofias üle volikirja Bulgaaria presidendile Rumen Radevile. Suursaadik Frosch resideerib Bukarestis.

Volikirjade üleandmisele järgnenud vestlusel õnnitles suursaadik Frosch Bulgaaria presidenti ELi liikmesuse 10 aasta puhul. Suursaadik tutvustas Bulgaaria presidendile Eesti ELi Nõukogu eesistumise prioriteete. Jutuks olid digiteemad, migratsioon, julgeolek Euroopa Liidus ning väljaspool, samuti Euroopa Liidu ühtsus. 

“Kõne all oli ka Bulgaaria ühinemine Schengeni viisaruumiga, mida president pidas väga oluliseks piiride kaitsel ja terrorismi tõkestamisel, samuti majanduskoostöö võimaluste paranemisel ning turismi arendamisel Schengeni riikide vahel,” ütles Frosch.

Pikemalt peatuti Bulgaarias, Ungaris ning Rumeenias seni suurimal Musta mere piirkonnas toimuval NATO õppusel “Saber Guardian 2017”. Bulgaaria president rõhutas vajadust arendada regiooni kaitsevõimet ja heidutust.

Veel olid jutuks Eesti ja Bulgaaria vahelised suhted ning tõdeti, et alus edasiseks koostööks kahe riigi vahel on tugev.

Ants Frosch on sündinud 20. augustil 1959. aastal Põlvas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Frosch oli aastatel 1994-1999 teabeteenistuse peadirektor. Diplomaatilisel tööl on ta alates 1999. aastast. 2003. aastani oli ta Eesti alaline esindaja Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis.

Ants Frosch on olnud Eesti suursaadik Poolas. Praegu on ta suursaadik Bulgaarias, Moldovas ning Rumeenias.

 

Lisainfo:

Maria Murakas
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627
521 9572
press@mfa.ee
www.vm.ee

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.