Sa oled siin

Eesti suursaadik Aserbaidžaanis andis üle volikirja

9. Jaanuar 2017 - 16:36

Täna andis Eesti uus suursaadik Aserbaidžaanis Marin Mõttus Bakuus üle oma volikirja Aserbaidžaani presidendile Ilham Alijevile. Suursaadik Mõttus resideerib Ankaras.

Suursaadik Marin Mõttus kinnitas kohtumisel Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijeviga, et Eesti ja Aserbaidžaani suhted on head ning rõhutas sealjuures majandushuvide olulisust. „Eesti on väga huvitatud koostööst Aserbaidžaaniga transiidi ja logistika alal, kuna riigi geograafiline asend muudab selle oluliseks sõlmpunktiks põhja-lõuna transiidikoridori väljaarendamisel,“ kinnitas suursaadik.

Pooled rõhutasid kohtumise käigus vajadust arendada senistest veelgi enam kahe riigi vahelisi turismi- ja kultuurisuhteid. Aserbaidžaani president tõstis omakorda esile Eesti kogemust põllumajandussektori arendamisel ning tunnustas edukat koostööd Eesti IT-sektoriga Aserbaidžaani e-teenuste arendamisel.

Kohtumisel peatuti lähemalt ka Euroopa Liiduga seonduvatel teemadel. „Mul on hea meel, et Eesti Euroopa Liidu eesistumine langeb ajale, mil Aserbaidžaan ja Euroopa Liit räägivad läbi uut strateegilise partnerluse lepet,“ ütles Mõttus. Ta lisas, et idapartnerluse tippkohtumine saab olema üks Eesti eesistumise olulisemaid sündmusi. President Alijev kinnitas omaltpoolt, et Aserbaidžaan peab EL-i oluliseks partneriks ning avaldas lootust, et Euroopa Liit rakendab idapartnerluses osalevatele riikidele individuaalset lähenemist.

Marin Mõttus lõpetas Tartu Ülikooli eesti keele ja kirjanduse eriala ning 2000. aastal omandas rahvusvaheliste suhete magistrikraadi Madridi Diplomaatide Koolis ja Complutense Ülikoolis. Välisministeeriumis töötab Mõttus alates 1997. aastast. Alates 2010. aasta oktoobrist oli Mõttus Eesti suursaadik Portugalis, pärast seda asus ta tööle välisministeeriumi poliitikaosakonna Aasia, Aafrika, Austraalia ja Ladina-Ameerika büroo direktorina. Alates 2016. aasta juunist on Mõttus suursaadik Türgis.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576752...

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.