Sa oled siin

Eesti suursaadik Araabia Ühendemiraatides andis üle volikirja

24. November 2016 - 15:53
Araabia Ühendemiraatide välisministeerium

Kolmapäeval, 23. novembril andis Eesti uus suursaadik Araabia Ühendemiraatides Sander Soone Abu Dhabis Araabia Ühendemiraatide asepresidendile ja peaministrile ning Dubai valitsejale šeik Muḩammad bin Rāshid Āl Maktūmile üle oma volikirja. Suursaadik Soone resideerib Kairos.

Volikirja üleandmisel andis Eesti uus suursaadik Sander Soone edasi tervitused Eesti presidendilt Kersti Kaljulaidilt ning kinnitas Eesti soovi edasi viia juba sisse seatud ja arenevaid häid suhteid nii poliitilisel tasemel kui ka uute teemade ja tehnoloogiate alal.

Viimaste aastate jooksul on märgatavalt tihenenud Eesti ja Araabia Ühendemiraatide suhtlemine, sealhulgas kaubandus. Näiteks IT alal on Araabia Ühendemiraatides tegevad või on sellest huvitatud mitmed Eesti ettevõtted. Viimase aasta jooksul on Araabia Ühendemiraatesse toimunud mitmed kõrgetasemelised visiidid Eestist. Samuti on Eesti kogemustega käinud Tallinnas tutvumas mitu Araabia Ühendemiraatide kõrgemate ametnike ja ettevõtete delegatsiooni.

Suursaadik Sander Soone on sündinud 23. mail 1965. aastal Tallinnas. 1988. aastal lõpetas Sander Soone Tallinna Tehnikaülikooli automaatika ja telemehhaanika erialal ning 1992. aastal Eesti Diplomaatide kooli. Diplomaatilist karjääri alustas Soone 1992. aastal välisministeeriumi julgeolekupoliitika büroos. Aastatel 1993-1994 oli Soone lähetuses suursaatkonnas Brüsselis ning vahemikul 1994-1998 töötas ta välisministeeriumi poliitikaosakonnas. 1999-2002 oli Soone lähetuses asejuhina Eesti alalises esinduses NATO juures ning seejärel 2003. aastal töötas ministeeriumi juhtkonna nõunikuna ning 2003-2006 1. poliitikaosakonna peadirektorina. Aastatel 2006-2010 töötas Sander Soone Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures erakorralise ja täievolilise suursaadiku ametikohal Euroopa Liidu poliitika- ja julgeolekukomitees ning seejärel vahemikul 2010-2014 välisministeeriumi poliitikadirektori ametikohal poliitikadirektoriosakonna ja seejärel poliitikaosakonna peadirektorina. Alates 2014. aastast on Sander Soone Eesti suursaadik Egiptuses ja esindaja Araabia riikide liigas ning 2015. aastast Etioopias ning Aafrika Liidu juures.

Suursaadik Soone kõneleb inglise, prantsuse ja vene keelt. Ta on abielus ning tal on seitse last.
 

Foto: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/31177793106/in/d...

 

Lisainfot:

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.