Sa oled siin

Eesti esimene suursaadik Colombias andis üle oma volikirja

17. Veebruar 2017 - 15:37

Eile, 16. veebruaril, andis Eesti esimene suursaadik Colombias Mart Tarmak Bogotás üle oma volikirja Colombia presidendile Juan Manuel Santosele. Suursaadik Tarmak resideerib Tallinnas.

„Meie suhted Colombiaga on head ning meil on ka palju arengupotentsiaali,“ ütles suursaadik. Tarmaku sõnul on Colombia pool huvitatud eelkõige Eesti kogemustest e-valitsuse ja e-teenuste kasutamisest. „Colombia ja Eesti uurivad võimalusi kahepoolsete küberturvalisusega seotud projektide käivitamiseks,“ sõnas ta.  Suursaadik lisas, et potentsiaali on ka turismialase koostöö arendamisel.

„Oluliseks teemaks antud riigis on kindlasti ka Colombia rahuprotsess,“ ütles suursaadik Tarmak. Tema sõnul tunnustab Colombia Eesti poliitilist toetust rahuprotsessile ja konfliktijärgsele arengule.

Volikirja üleandmisele eelnes kohtumine välisminister María Ángela Holguíniga, kellele suursaadik esitas volikirja koopia.

Mart Tarmak on lõpetanud Tartu Ülikooli keemia erialal ja õppinud Vilniuse Ülikoolis kaugõppes ajakirjandust ning Lissaboni Ülikooli juures portugali keelt. Mart Tarmak oli 1990-1992 Eesti ajutine asjur Vilniuses, 1992-1993 välisministeeriumi nõunik. Ta on töötanud kaitseministeeriumis nõunikuna, aastast 2003 töötas ta välisministeeriumi poliitikaosakonnas. Ta on olnud Eesti suursaadik Portugalis ja Soomes. Alates 2014. aastast on Tarmak Eesti suursaadik Brasiilias ning 2015. aastast suursaadik Peruus ja Tšiilis. Suursaadik Tarmak valdab eesti, inglise, vene, hispaania, portugali, leedu ja soome keelt.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576803...

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.