Sa oled siin

Alžiiris toimusid Eesti ja Alžeeria välisministeeriumi vahelised konsultatsioonid

18. Detsember 2016 - 20:26

Pühapäeval, 18. detsembril, toimusid Alžiiris esimesed Eesti ja Alžeeria välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Alžeeria delegatsiooni eesotsas oli välisministeeriumi Euroopa osakonna direktor suursaadik Abderrahmane Benguerrah.

Konsultatsioonide käigus olid kõne all kahepoolsed suhted, sealhulgas võimalused edasiseks koostööks e-valitsemise alal ning rände ja julgeolekuga seotud küsimused. Samuti arutati olukorda Põhja-Aafrikas ja Sahelis, dipomaatilisi jõupingutusi kriiside lahendamiseks Liibüas ja Süürias ning Euroopa Liidu ja lõunanaabrusriikide suhteid. "Alžeeria on Euroopa jaoks äärmiselt oluline koostööpartner nii regionaalse stabiilsuse tagamisel kui ka rändekriisi kontekstis," ütles Teesalu. "Samuti näeme võimalusi edasiseks kahepoolseks koostööks rahvusvahelistes organisatsioonides," lisas ta.

Poliitikaosakonna peadirektor tutvustas Alžeeria kolleegile Eesti Euroopa Liidu eesistumise peamisi teemasid ning samuti olukorda Euroopa idanaabruses.

Konsultatsioonide käigus allkirjastati välisministeeriumite vaheliste poliitiliste konsultatsioonide alane koostööprotokoll.

Tegemist oli Eesti esimese diplomaatilise visiidiga Alžeeriasse. Möödunud aastal külastas Eestit Alžeeria siseministeeriumi delegatsioon eesmärgiga tutvuda Eesti kogemusega e-valitsemise valdkonnas.


Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576762...

 

 Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
521 6821
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.