Sa oled siin

Valgevene

TÄHELEPANUKS

 
Valgevenes reisides tuleb säilitada tavapärane ettevaatlikkus. Vältida tasub sõjaväelisi -ja radioaktiivselt saastunud piirkondi, mis on enamasti erimärgistatud, samuti suuremaid rahvakogunemisi. 
 
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 

Eesti kodanikud vajavad üldjuhul Valgevenesse sisenemiseks viisat.

Eesti kodanik võib siseneda Valgevenesse viisavabalt järgmistel erandlikel juhtudel:

1) Alates 12.02.2017 saavad Eesti kodanikud ja välismaalase passiga Eestis alalist elamisluba omavad kodanikud siseneda Valgevenesse viisavabalt kuni 5 päeva, tingimusel, et sisenetakse Minski lennujaama kaudu (Venemaalt saabunud lennu puhul viisavabadus ei kehti).Viisavabaks sisenemiseks on vaja kehtivat reisidokumenti (pass), tervisekindlustust 10 000.- € kindlustuskattega ja vähemalt 25.- € väärtuses raha iga viibitava päeva kohta. Viisavabadus kehtib ainult saabumisel ja lahkumisel Minski lennujaama kaudu. Viisavabalt ei saa tulla lennuga Venemaalt ja lahkuda lennuga Venemaale. Täpsem info:  http://estonia.mfa.gov.by/en/consular_issues/a81c907e9c5ea81a.html
2) Lisaks on Valgevenes  kaks turismipiirkonda, mille külastamine on viisavaba. 3 päeva saab viisavabalt viibida Belavežskaja puštša rahvuspargi territooriumil.  Rahvuspargi külastamiseks vajalikud dokumendid on kehtiv reisidokument, rahvuspargi pilet, mille saab osta kas reisibüroost või rahvuspargi kodulehelt end ise registreerides, reisikindlustus ja piiril täidetav migratsioonikaart. Antud tingimustel saab siseneda riiki ainult kindlatest piiripunktidest. Täpsem info rahvuspargi kodulehelt: http://bezvizy.npbp.by/ru/
3) Teine piirkond, kuhu saab samuti viisavabalt siseneda asub Grodno oblastis Augustowi Kanali piirkonnas ning selles piirkonnas on lubatud viibida ilma viisata 5 päeva. Kaasas peab olema kehtiv reisidokument, Augustowi kanali külastamist tõendav dokument, reisikindlustus ja piiril täidetud migratsioonikaart. Antud tingimustel saab siseneda riiki ainult kindlatest piiripunktidest. Rohkem infot antud piirkonna ja viisavaba sisenemise kohta leiab: http://www.grodnovisafree.by/index.php?lang=en
 
Juhime tähelepanu sellele, et  Valgevenel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike  koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium sisenemistingimuste õigsuse ega nendest tekkinud kahjude eest. 
 
Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun:
 
Valgevene saatkond Tallinnas
Magdaleena 3, 11312 Tallinn
Tel: (+372) 6515 500
Faks: (+372) 65 8 001
http://estonia.mfa.gov.by/
 
Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.