Sa oled siin

Ameerika Ühendriigid

TÄHELEPANUKS


ERISUSED RIIKI SISENEMISEL
- ESTA-t (elektroonset reisluba) ei saa kasutada inimesed, kellel on nii ESTA partnerriigi kui samal ajal ka Iraagi, Süüria, Iraani või Sudaani topelt kodakondsus.
- ESTA-t ei saa kasutada ka need inimesed, kes on viimase 5 aasta jooksul eelmainitud nelja riiki reisinud. Erandiks on siinkohal sõjaväelased ja riigiametnikud, kes saavad endiselt ESTA alusel reisida.
Inimestele, kellel on kehtiv ESTA, kuid kes kuuluvad kategooriasse, kes edaspidi ESTA-t taotleda ei saa, antakse teada nende ESTA tühistamisest ning palutakse pöörduda konsuli poole viisa saamiseks.
Ametlik teadeanne Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeeriumilt on leitav siit.

 
Liiklus
Eesti juhiload ei pruugi kehtida kõigis osariikides. Täpsem teave on leitav siit. Kui juhilubade andmed ei ole ingliskeelsed, võidakse nõuda rahvusvahelist juhiluba või USA-lisa. Autota liikumine väljaspool suurlinnu on keeruline ning asjakohane kindlustus on auto rentimisel kohustuslik. Auto rentimisel nõutakse krediitkaarti.
 
Tervis
Haigestumiste ja õnnetusjuhtumite vastu on soovitav teha reisikindlustus ning tutvuda tingimustega enne reisi seetõttu, et tervishoiuteenuste kulud on USA-s kõrged. Vaid esmaabi on võimalik saada ilma eelneva tasuta. Üldjuhul keeldutakse ravi andmisest, kui ei ole tõendatud kindlustuse olemasolu või makstud deposiit. Ravikulud tuleb üldjuhul reisijal endal tasuda ning alles hiljem teha taotlus hüvitise saamiseks kindlustusfirmale.
Hädaabinumber (politsei, kiirabi jms) – 911
 
Kasulikud lingid:
Ameerika reisiinfo
 
Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast või Eesti aukonsulaatidest.
 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED


Juhime tähelepanu sellele, et Ameerika Ühendriikidel on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium sisenemistingimuste õigsuse ega nendest tekkinud kahjude eest.
 
Täiendavate küsimuste korral pörduge palun:
 
Ameerika Ühendriikide saatkond Tallinnas
Kentmanni 20, 15099 Tallinn
Tel: (+372) 6688 100
Faks: (+372) 6688 265
E-mail: USASaatkond@state.gov
http://estonia.usembassy.gov

 

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel Travel Information Manual (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

USAsse reisival kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab  kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Viibimisaeg ei tohi ületada 90 päeva.

Palun taotlege reisiluba ainult läbi ametliku ESTA kodulehe.

Ametlik teadeanne Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeeriumilt on leitav siit.
NB! ESTA positiivne vastus kehtib 2 aastat ja peab olema kehtiv vaid Ameerika Ühendriikidesse saabumise hetkel.

Kontrollige enne reisi oma elektroonilise reisiloa kehtivust!

Kui teie ESTA vastus on negatiivne või teie tegevus Ameerika Ühendriikides toob kaasa teie tasustamise, siis tuleb taotleda viisat. Kasutage viisavabaduse wizard'it, et vaadata, kas sobite viisavabaks reisimiseks.

Reisijad kes plaanivad USAsse jääda kauemaks kui 90 päeva (ajutised töötajad, tudengid, vahetusprogrammides osalejad, jne) peaksid taotlema mitteimmigrandi viisat.

Need, kes kavatsevad USAsse emigreeruda ja sinna alaliselt elama jääda („green card"), peaksid taotlema immigrandi viisat.

Kehtiva viisa alusel saab jätkuvalt Ameerika Ühendriikidesse reisida eesmärgil, mille jaoks viisa väljastati.
Kui passi kehtivus lõppeb enne viisa kehtivuse lõppu, tuleb riiki sisenedes esitada kehtiv viisa kehtetus reisidokumendis ja kehtiv reisidokument. Viisakleebist üle kandma ei pea, samas on see soovi korral võimalik.

Üksikasjalik teave USA viisavabaduse programmi ning viisa taotlemise osas on kättesaadav USA Saatkonna Tallinnas koduleheküljel.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.