Sa oled siin

EL-i sanktsiooniveeb

EL-i sanktsiooniveeb on Eesti EL Nõukogu eesistumise projekt EL ühise välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas

  • Välisministeerium tegi Eesti EL Nõukogu eesistumise raames veebikeskkonna  EL-i sanktsiooniveeb (EU Sanctions Map). EU Sanctions Map saab avalikult ligipääsetavaks septembri lõpus. Eesti annab pärast oma eesistumist EU Sanctions Mapi haldamise üle Euroopa Komsijonile.
  • EU Sanctions Mapi eesmärk on digitaalselt, kasutajasõbralikult ja lihtsalt edastada ajakohast teavet ELis rakendatavate sanktsioonide kohta.
  • Sanktsioone kasutatakse EL ühises välis- ja julgeolekupoliitikas järjest rohkem. Praegu rakendatakse ELis ligi 40 sanktsioonide režiimi, mille on kehtestanud ÜRO Julgeolekunõukogu või EL Nõukogu.
  • Erinevalt välispoliitilistest avaldustest kohustatakse sanktsioonidega otseselt liikmesriikide ettevõtjaid ja kodanikke hoiduma teatud tegevustest. Seetõttu on oluline, et avalikkusele oleks selge, millised kohustused sanktsioonidega kaasnevad EL era- ja avalikule sektorile.
  • Praegu ei ole võimalik teavet leida kiiresti ja lihtsalt. See on kirjas sadades keerukates õigusaktides, mille ajakohastatud versioonide otsimiseks on vaja eriteadmisi ja mille leidmiseks kulub palju aega.
  • Selline olukord põhjustab probleeme sanktsioonide rakendamisega terves ELis. Teadmatusega kaasneva üleliigse ettevaatlikkuse tõttu jäävad ära ka sellised tehingud kolmandate riikidega, mis ei ole sanktsioonidega vastuolus. Lisaks tuleb nii ettevõtjatel kui ka ametnikel kõikides liikmesriikides ja Brüsselis igapäevaselt tegeleda samalaadsete päringutega selle kohta, kust leida teavet, millised sanktsioonid kehtivad, kelle suhtes sanktsioone tuleb rakendada jne.
  • EU Sanctions Map lahendab need probleemid, toob välispoliitika kodanikule lähemale ja aitab EL sanktsioonipoliitika muuta läbipaistvamaks, arusaadavamaks ja mõjuvamaks.
 

 

Viimati uuendatud: 13. September 2017

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.