Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (24.04.2017 - 30.04.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 24. Aprill 2017

24.04 on välisminister Sven Mikser visiidil Gruusias. Kavas on kohtumised Gruusia presidendi Giorgi Margvelašvili, peaministri Giorgi Kvirikašvili, välisministri Mikheil Janelidze ja parlamendi esimehe Irakli Kobakhidzega. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Gruusia suhteid, koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides, idapartnerlust ning olukorda okupeeritud aladel. Eesti ja Gruusia välisministril on plaanis ühine pressikonverents ning välisminister Mikser külastab Khurvaletis ka Gruusia ja  Lõuna-Osseetia administratiivjoont.

25.04 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Serbias, kus on plaanis kohtumised Serbia presidendi Tomislav Nikolići, peaministri Aleksandar Vučići, välisministri Ivica Dačići ja Euroopa asjade ministri Jadranka Joksimovićiga. Kohtumiste peamised teemad on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine, ELi laienemine, Eesti ja Serbia suhted ning Euroopa julgeolekuolukord.

25.04 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni peasekretäri Luca Visentiniga. Kohtumisel arutatakse Eesti EL Nõukogu eesistumise prioriteete, sealhulgas Eesti eesmärke sotsiaal- ja majandusvaldkonnas.

26.04 on Eestis visiidil Hispaania välisminister Alfonso Dastis. Kavas on kohtumised peaminister Jüri Ratase, välisminister Sven Mikseri ja eriesindajaga Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikasega. Kohtumistel arutatakse Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist, Euroopa Liidu tulevikku, Brexitit ning julgeoleku- ja kaitsepoliitikaga seotud teemasid. Välisministritel on plaanis ka ühine pressikonverents.

26.04 viibib Eestis visiidil Austraalia välisminister Julie Bishop. Plaanis on kohtumised president Kersti Kaljulaiuga, välisminister Sven Mikseriga, NATO Küberkaitse Koostöö Keskuse direktori Sven Sakkovi ja rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktori Jüri Luigega. Kohtumiste peamisteks teemadeks on küberjulgeolek ja sellealane koostöö, üleatlandilised suhted, julgeolek ning Eesti ja EL suhted Austraaliaga.

27.04 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Luksemburgis erakorralisel Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Kohtumise päevakorras on Ühendkuningriigi Euroopa Liidust välja astumist käsitlevate Euroopa Ülemkogu suuniste eelnõu arutelu.

27.04 toimuvad Beirutis esimesed Eesti ja Liibanoni välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Arutatakse olukorda Süürias, suhteid Iraani, Iisraeli ja Saudi Araabiaga ning Euroopa Liidu ja Liibanoni partnerlust. 28.04 kohtub Eesti delegatsioon ka ÜRO abiorganisatsioonidega ning avatakse Eesti aukonsulaat Beirutis. Eesti delegatsiooni eesotsas on välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu. Liibanoni delegatsiooni juhib Liibanoni välisministeeriumi kantsler suursaadik Charbel Wehbi.

28.04 osaleb välisminister Sven Mikser Vallettal välisministrite mitteametlikul kohtumisel, kus käsitletakse globaliseerumist, rahvusvahelist õiguskorda ning Türgiga seonduvaid küsimusi. Välisministrite mitteametlikule kohtumisele on kutsutud ka EL kandidaatriikide välisministrid, kellele tutvustatakse Euroopa Liidu globaalstrateegiat. 29.04 võtab välisminister Mikser osa ka Vallettas toimuvast Euroopa Liidu, lõunaregiooni ja Pärsia Lahe Koostöönõukogu riikide kohtumisest.

Kultuurisündmused välisriikides:

25.04 esitab VOX Clamantis Arvo Pärdi loomingut maalikunstnik Gerhard Richteri isikunäituse avatseremoonial Tšehhi Rahvusgaleriis. Lisainfo: http://voxclamantis.ee/upcoming.html

25.04 toimub Sofia Ooperi- ja Balletiteatris galakontsert „Ode to Joy“, kus osaleb Estonia teatri solist Angelika Mikk. Galakontserdile eelneb konverents „Quo vadis Europe: Globalism vs Populism“. Mõlemad sündmused tähistavad Bulgaaria EL liikmelisuse 10. aastapäeva ning märgivad Bulgaaria EL Nõukogu eesistumist 2018. aastal. Lisainfo: http://www.paneuropa.bg/en/news

25.04 osaleb upcycling-disaini asjatundja Reet Aus Helsingi Disainimuuseumi ja Fashion Revolutioni korraldatava disainiteisipäeva vestluses. Arutatakse, kuidas ja millest meie rõivad on tehtud. Lisainfo: http://www.designmuseum.fi/fi/events/designilta/

26.04 linastub Lennart Meri dokumentaalfilm „Veelinnurahvas“ ÜRO Peahoones New Yorgis. Soome-ugri ja samojeedi rahvaste ühisjuuri ning rännuteid kirjeldava filmilinastuse juhatavad sisse suursaadik Sven Jürgenson ning Mart Meri Eesti Instituudist. Filmilinastusega samaaegselt esitletakse Eesti Rahva Muuseumi näitust „Soome-ugri ja samojeedi rahvad“.

27.04-19.05 esitletakse Belgradi Õigeusu Kiriku Muuseumis näitust „Õigeusu kirikud ja kabelid Eestis“. Eesti Arhitektuurimuuseumi koostatud näitus tutvustab üle 100 Eesti õigeusu kirikut ja kabelit alates XVII sajandi lõpust kuni kaasajani. Näituse kuraatorid on Jaanus Plaat ja Leele Välja, fotode autor Arne Maasik.

27.04 linastub Mihkel Ulki mängufilm „Nullpunkt“ Euroopa Filminädalal Helsingis. Lisainfo: https://ec.europa.eu/finland/sites/finland/files/elokuvaviikot_2017.pdf (PDF)

27.-29.04 näidatakse Flo Kasearu videoteoseid „ESC“ (2010) ja „Ülestõus“ (2015) Pariisis toimuva filmifestivali Videobox alaprogrammis „De Bruits et des Mouvements“ (Helist ja liikumisest). Lisainfo: www.carreaudutemple.eu/videobox-festival

30.04 annab Maarja Nuut kontserdi Bray Jazz Festivalil Iirimaal. Lisainfo: http://www.brayjazz.com/artists/maarja

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.