Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (17.07.2017 - 23.07.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 17. Juuli 2017

17.07 osaleb välisminister Sven Mikser ELi välisministrite kohtumisel Brüsselis. Arutatakse ELi globaalstrateegia rakendamist, poliitilisi protsesse Liibüas ja Põhja-Koreas ning olukorda Iraagis. Lisainfo ning kohtumise päevakord: http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/fac/2017/07/17/

17.07 juhatab välisminister Sven Mikser ELi Nõukogu eesistujana Brüsselis toimuvat Euroopa Liidu - Usbekistani koostöönõukogu. Lisainfo ning kohtumise päevakord: http://www.consilium.europa.eu/et/meetings/international-ministerial-meetings/2017/07/17/

17.07 on suursaadik Ühendkuningriigis Lauri Bambus Cardiffis, kus ta tutvustab Walesi parlamendile Eesti ELi Nõukogu eesistumise prioriteete. Suursaadik kohtub Walesi esimese ministri Carwyn Jonesiga ning kaubanduse, investeeringute ja välisasjade direktori Andrew Gwatkiniga ning Walesi Valitsusuuringute Keskuse direktori Roger Scullyga.

18.-19.07 on välisminister Sven Mikser visiidil Türgis. Kavas on kohtumine välisminister Mevlüt Çavuşoğluga ja parlamendi esimehe İsmail Kahramaniga, kellega arutatakse Eesti-Türgi suhteid, julgeolekuolukorda, rändeteemasid ja Eesti EL Nõukogu eesistumise prioriteete. Välisministrid annavad ka ühise pressikonverentsi.

19.- 20.07 on eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas visiidil Makedoonias*, kus kohtub välisminister Nikola Dimitroviga ning asepeaminister ELi küsimustes Bujar Osmaniga. Kõne all on Eesti ELi Nõukogu eesistumine, laienemine ja Makedoonia ELi integratsioon, Eesti ja Makedoonia suhted ning Euroopa julgeolekukeskkond.


Kultuurisündmused välisriikides

17.07 toimub Eesti ELi Nõukogu eesistumise avavastuvõtt Cardiffis, Walesi parlamendis. Sündmusel esineb Kihnu akordionist Egert Pull.

18.07 avatakse Londoni Euroopa maja kunstigaleriis 12 Star Gallery prantsuse fotograafi Jérémie Jungi näitus “Kihnu - the Isle of Women”. Musitseerib Kihnu akordionist Egert Pull. Näitus jääb avatuks 15. septembrini.

18.07 toimub Vancouveris Eesti aukonsuli Harry Jaako kutsel Eesti EL Nõukogu eesistumisele ja Kanada 150. juubelile pühendatud vastuvõtt, kus tutvustatakse Eesti ELi eesistumise prioriteete. Esitletakse Eesti moekunstnike ühenduse rahvuslikus stiilis moenäitust „Olen eestlane“ (kuraator Anu Hint). Sündmus toimub Vancouveri Simon Fraseri Ülikoolis.

19.07 linastub Varssavis festivali „Muusikaaiad“ kavas Ameerika Ühendriikide ja Eesti koostöös valminud dokumentaalfilm „Laulev Revolutsioon“ ning 24.07 esineb Varssavi kuningalossi sisehoovis Vox Clamantis ja Sven Grünbergi ansambel. Traditsiooniliselt on festivali „Muusikaaiad“ aukülaliseks riik, kes võtab üle ELi Nõukogu eesistumise. Tänavu on selleks Eesti. Festivali “Muusikaaiad” on korraldatud alates 2001. aastast. Selle programmis on üle kolmekümne sündmuse, millest mõned tutvustavad tänavu ka Eesti kunsti ja kultuuri. Lisainfo: http://www.ogrodymuzyczne.pl/

 

 

*Endine Jugoslaavia Makedoonia vabariik


Lisainfo:

Maria Murakas
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7627 | +372 521 9572
www.vm.ee | Islandi väljak 1, Tallinn

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.