Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.06.2018 - 24.06.2018)

Välisministeerium
Esmaspäev, 18. Juuni 2018

18.06 osaleb Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas Stockholmis Läänemeremaade Nõukogu ministrite kohtumisel, kus arutatakse Läänemere regiooni riikide koostöö tulevikuperspektiive. Lisaks kohtub Maasikas Rootsi Euroopa asjade ja kaubandusministri Ann Lindega.

19.06 osaleb välisminister Sven Mikser Põhja- ja Baltimaade ning Visegradi riikide välisministrite kohtumisel, kus arutatakse suhteid Venemaaga, idapartnerlust, piirkonna julgeoleku küsimusi ning Euroopa Liidu tuleviku teemasid.

19.06 toimub Välisministeeriumis järgmist Euroopa Liidu Nõukogu eesistujat Austria Vabariiki tutvustav seminar, kus osalevad Austria suursaadik Eestis Doris Danler ja Eesti suursaadik Austrias Rein Oidekivi. Arutelu juhib Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas.

Kultuuriüritused välismaal:

19.06 tähistavad Eesti, Läti ja Leedu saatkonnad vabariikluse 100.aastapäeva Madridis,  Lázaro Galdiano muuseumi aias kontsert-vastuvõtuga. Kontserdil esineb jazzkvartett Tree Stones Quartet,  mis ühendab kolme riigi parimaid noori rahvusvahelist tähelepanu koguvaid jazzmuusikuid: bassist Peedu Kass Eestist, trummar Kaspars Kurdeko Lätist, saksofonist Kestutis Vaiginis Leedust ja pianist Dmitrij Golovanov Leedust.

19.06 esitletakse Eesti saatkonnas Stockholmis näitust „Eesti läbi 100 silmapaari“, mis jutustab Eesti lugu portreede, tuntumate paikade, emotsioonide ja saavutuste kaudu. Saatkonnas saab näha vaid väikest osa terviknäitusest, mille  avamine toimub 20.06 Stockholmi sadama Värtahamneni terminalialal, Stockholmi sadama ja Tallinki juhtkonna ning Eesti saatkonna eestvedamisel.

19.06  Londonis, Regent Street Cinema’s, linastub Martti Helde ajalooline mängufilm „Risttuules“, mida on publikule tutvustamas kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver. Filmi linastus on jätkuks 17.06 juuniküüditamise aastapäeva mälestusaktusele, mida korraldab Baltic Council in Great Britain.  Filmilinastuse korraldavad Baltic View ja Eesti saatkond Londonis. Lisainfo: https://www.facebook.com/events/463724937418670/

21.06 osaleb Norman Orro Musée d´Orsay´s ühe õhtu näitusel „Solar Bodies“, mis on osaks muuseumis avatud näituse „Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ programmist. Lisainfo :  http://www.musee-orsay.fr/fr/evenements/autres-manifestations/presentati...

21.06 esinevad Baltimaade jazzmuusikud Ottawa Jazzil. Baltic Jazz Trio koosseisus Dainius Pulauskas (klaver), Toivo Unt (kontrabass) ja  Maris Briezkalns (trummid) annab kontserdi National Arts Centre`s. Lisainfo: https://ottawajazzfestival.com/artists/baltic-jazz-trio/

23.06 tutvustavad Eesti, Läti, Leedu saatkonnad Washingtonis koostöös MTÜ Dupont Festivaliga Washingtoni kesklinnas Dupont Circle’il oma jaanipäevatraditsioone.  Vabaõhusündmusel tutvustab publikule Eesti rahvatantsu ansambel Pillerkaar, lastel on võimalik värvida Eesti rahvusmustreid ning Eesti e-riigi mainet ja innovaatilisust esitlevad Starshipi pakirobotid.


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.