Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.09.2017 - 24.09.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 18. September 2017

18.-22.09 osaleb välisminister Sven Mikser New Yorgis ÜRO Peaassamblee 72. istungjärgu kõrgetasemelisel avanädalal. Algava peaassamblee avanädala debatt on seekord inimese kesksem. Minister esineb sõnavõtuga Eesti ja Euroopa Komisjoni organiseeritud põlisrahvaste õiguste ning Maldiividega koostöös toimuval lastevastase vägivalla ennetamise teemalistel kõrvalüritustel. Lisaks osaleb välisminister ka Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel, kus arutatakse olukorda Liibüas ning kõrgetasemelisel üritusel, mis keskendub võitlusele seksuaalse ärakasutamise vastu.

Samuti on ministril kavas mitmed kahepoolsed kohtumised, sealhulgas Alžeeria, El Salvadori, Grenada, India, San Marino, Singapuri ja Vanuatu delegatsioonidega ning Ameerika Juudi Komitee esindajatega.

18.09 kohtub eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Tallinnas Soome Tööstuse Keskliidu delegatsiooniga. Kohtumise fookuses on Eesti ELi eesistumine ning Euroopa Liidu tulevik.

20.09 korraldab Eesti Suursaatkond Madridis koostöös Hispaania välisministeeriumi, Komisjoni Esindusega Madridis, mõttekojaga Elcano ja sihtasutusega Carlos Amberes Madridis Eesti  eesistumisele pühendatud seminari “Digitaalne Euroopa: konkurentsivõime, areng ja integratsioon”. Eesti poolt esineb seminaril majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut. Seminari tervitussõnad ütleb teiste korraldajate seas Eesti Suursaadik Hispaanias Rasmus Lumi. Lisainfo: goo.gl/MiJKpP

20.09 ütleb välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart avasõnad Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja välisministeeriumi poolt korraldataval Ladina-Ameerika foorumil. Üritus toimub esmakordselt ja selle käigus Eesti ettevõtjatele jagavad oma kogemusi piirkonnas juba tegutsevad ettevõtjad. Lisaks saavad sõna kohalikke olusid tundvad eksperdid, kes tutvustavad vähemräägitud turgudel toimuvat ja seal peituvaid võimalusi. Lisainfo: www.koda.ee/et/sundmused/ladina-ameerika

21.-22.09 juhatab välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Euroopa Liidu Kaubanduspoliitika Komitee kohtumist Tallinnas. Kohtumisel arutatakse ELi kaubandusteemade jätkutegevusi ja ELi institutsioonide ja liikmesriikide pädevuste jaotust tulenevalt Euroopa Kohtu otsusest Singapuriga sõlmitud vabakaubanduslepingu kohta.

22.09 kohtub eriesindaja EL institutsioonide Matti Maasikas Malta Euroopa asjade ja võrdõiguslikkuse ministeeriumi parlamendisekretäri Dr Aaron Farrugiaga, kellega arutletakse Euroopa Liidu tuleviku ja rahanduspoliitika üle ning vahetatakse mõtteid ka digiteemadel.

Kultuurisündmused välisriikides:

18.09 tutvustab suursaadik Alar Streimann Pariisi Euroopa majas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete. Üritus on osa Pariisi võõrkultuuride nädala programmist. Lisainfo: https://www.ficep.info/programme-sce

19.09 toimub Praha Rudolfinumi kontserdimajas Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus märkiv kontsert, kus Berg Orchestra esitab Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Lepo Sumera loomingut.

20.09 annab ansambel The Boondocks kontserdi Helsingi rahvusvahelise filmifestivali ”Armastus ja anarhia” Eesti-teemalisel klubiõhtul. Kontserdile eelneb Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite lühifilmiprogramm. Lisainfo: https://hiff.fi/tapahtumat/viro-klubi/

23.09-24.09 osaleb NUKU rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil "Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes" Charleville-Mézières´. Etendust "Bon Voyage ja teised valed" mängitakse neljal korral. Lisainfo: http://www.festival-marionnette.com/fr/festival-2017

24.09 annab Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel rea kontserte Mont Saint-Micheli muusikafestivalil Via Aeterna. Lisainfo:  http://www.via-aeterna.com/wp-content/uploads/2017/07/VIA-AETERNA.pdf (PDF)

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.