Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (27.03.2017 - 02.04.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 27. Märts 2017

27.03 - 29.03 jätkub välisminister Sven Mikseri visiit Ameerika Ühendriikidesse.

Teisipäeval, 28. märtsil osaleb Mikser Balti riikide välisministrite kohtumisel USA välisministri Rex Tillersoniga. Kohtumisel arutatakse transatlantilise koostöö edendamist, julgeolekuolukorda Euroopas, NATO tulevikku ja võitlust terrorismiga ning küberkoostööd.

Mikseril on  kavas kohtuda koos oma Balti kolleegidega USA presidendi julgeolekunõuniku H. R. McMasteri, Esindajatekoja spiikri Paul Ryani ja Senati välisasjade komitee esimehe senaatori Bob Corkeri ja aseesimehe Ben Cardiniga. Lisaks kohtub välisminister Marylandi osariigi asekuberneri ja välisministriga ning Marylandi Rahvuskaardi brigaadikindraliga. Välisminister osaleb ka Heritage Foundation´i ümarlaual USA administratsiooni ametnikega, mis keskendub julgeolekupoliitikale ja Venemaa mõjutustegevusele Euroopas. Lisaks võtab ta osa Euroopa Liidu esinduse poolt korraldatud Rooma lepingute 60. aastapäevale pühendatud vastuvõtust.

27.03 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Iirimaa välisministeeriumi asekantsleri Rory Montgomeryga. Kohtumisel arutletakse peamiselt Brexitiga seonduvaid küsimusi ning Euroopa Liidu tulevikku.

27.03 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Idapartnerluse parlamentaarse assamblee (EURONEST) esimehe Marian Lupuga, kellega arutatakse idapartnerlusriikide parlamentide koostöövõimalusi Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise perioodil.

28.03 annab Eesti suursaadik Šveitsi Konföderatsioonis Rein Oidekivi Bernis üle oma volikirjad Šveitsi presidendile Doris Leuthardile

Kultuurisündmused välisriikides:

01.04-30.04 toimub Varssavis kirjandussündmus „Luule linnas“, mil Varssavi ühistranspordi paviljonide reklaamtahvlitel ning populaarse Łazienki pargi välinäitusel tutvustatakse Euroopa luuletajate loomingut originaalversioonis ning poola keeles. Spetsiaalselt ürituse tarvis loodud luuletuste teemaks on sel aastal „Euroopa“. Eestist osaleb  luuleprojektis Leelo Tungal, kelle luuletuse Plantago major on poola keelde pannud Anna Michalczuk. „Luule Linnas“ on EUNICi ja osalevate EL riikide koostööprojekt.

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 637 7627
+372 5667 5362
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.