Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (13.11.2017 - 19.11.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 13. November 2017

13.11 välisminister Sven Mikser osaleb Brüsselis välisasjade nõukogu kohtumisel. Kohtumise päevakorras on EL-Aafrika suhted, strateegiline kommunikatsioon ning välis- ja kaitseministrite ühiskohtumise päevakorras EL globaalstrateegia julgeoleku- ja kaitsealgatuste elluviimine ning EL-NATO koostöö. Välisasjade nõukogu eel toimub välisministrite mitteametlik kohtumine Makedoonia välisministri Nikola Dimitroviga, kellega arutletakse riigi viimase aja poliitilise arengu ja tulevikusuundumuste üle.
 

13-16.11 toimuvad arengukoostöö konsultatsioonid Moldovas. Kohtutakse ka arengukoostöö projektipartneritega. Osalevad välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal ning arengukoostöö ja humanitaarabi büroo direktor Ann Hänni ja Moldova suunalise arengukoostöö spetsialist Cat-Lys Ojamaa.


14.11 välisminister Sven Mikser kaasjuhatab ELi poolt Euroopa Majanduspiirkonna nõukogu (EEA) kohtumist ning Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsiooni (EFTA) riikide poolt Liechtensteini välisminister Aurelia Frick. Nõukogul arutatakse Euroopa andmemajanduse arendamise meetmete üle ning võetakse vastu järeldused.


14.-15.11 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi esindajana Euroopa Parlamendi plenaaristungil Strasbourgis (päevakord leitav aadressil http://www.europarl.europa.eu/plenary/et/agendas.html).


15.11 kõneleb Matti Maasikas EL Nõukogu konverentsil "Investing to Connect Europe", kus arutletakse Euroopa ühendamisprojektide jätkumise üle järgmises EL finantsraamistikus ning Euroopa ühendamise rahastu (CEF) ja Euroopa strateegiliste investeeringute fondi (EFSI) tulemuslikku rakendamist.


15.-16. novembril külastab Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann Edinburghi. Visiidi käigus kohtub suursaadik esimese ministri Nicola Sturgeoniga ning ühtlasi avab suursaadik Eesti kolmanda aukonsuli esinduse Šotimaal. Lisaks annab suursaadik Šoti parlamendi välissuhete komiteele ülevaate Eesti EL eesistumisest ning kohtub digiteenuste eest vastutava ministri Derek Mackayga. Suursaadik Interlmann osaleb ka e-tervise seminaril, mis keskendub Eesti ja Šoti koostöövõimalustele selles vallas.      


16.11 toimub välisministeeriumi 15. avatud uste päev.


17.11 toimub Brüsselis CARIFORUM-EL Ühisnõukogu kohtumine, mida Euroopa Liidu poolt kaasjuhivad Eesti välisminister Sven Mikser ja kaubandusvolinik Cecilia Malmström. CARIFORUM-EL Ühisnõukogu on 15 Kariibi mere riigi ja ELi vaheline majanduskoostöö formaat, mis tegeleb kõigi lepingu raames esile kerkivate küsimustega.

 

Kultuurisündmused välisriikides:


11.-15.11 toimub New Delhis esimest korda Põhja-Balti filmifestival, kus Eestit esindab 14. novembril linastuv Mihkel Ulki mängufilm „Nullpunkt“.
https://www.facebook.com/nordicbalticfilmfest/?hc_ref=ARQdCPoFDg22D2aYbz...


14.11 avatakse Poolas Szczecini Filharmoonia väikses galeriis näitus „Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu“. Arvo Pärdi muusika on maailmas väga tuntud ja see on puudutanud ning mõjutanud väga paljusid inimesi. Näitus räägib helilooja loo – tema päritolust, lapsepõlve ja kujunemisaastatest. Näitus on valminud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja MTÜ Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös ning on osa Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ja  EV100 rahvusvahelisest programmist. Lisainfo:
http://filharmonia.szczecin.pl/aktualnosci/635-Arvo_Prt_estonski_kompozy...


15.11  esineb Peedu Kass Momentum trio Helsingi Musiikkitalo traditsioonilises eesti muusika kontsertsarjas.


16.11  korraldab suursaatkond New Delhis koostöös Raza Sihtasutusega India International Center’is Doris Kareva luuleõhtu, kus luuletusi esitab ka autor ise. Sündmusega märgitakse Eesti eesistumise Euroopa Liidu Nõukogus.


16.11  avatakse Sevilla kaubandus-tööstuskojas näitus „Eesti loodusfoto“. Näitust esitletakse seoses Eesti eesistumise raames korraldatava EL suursaadikute Sevilla visiidiga ning see jääb avatuks üheks kuuks.


16.–17.11 toimub Pariisis rahvusvaheline konverents Erasmus+, koostöö ja innovatsioon. See keskendub Erasmus+ programmi tulemustele ning ootustele jätkuprogrammile (2021-2027). Konverentsi korraldajad on Sihtasutus Archimedes ning Prantsusmaa ja Hispaania Erasmus+ riiklikud agentuurid. Eestit esindavad Haridus-ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak ja Erasmus+riikliku agentuuri (Sihtasutus Archimedes) direktor Rait Toompere. Eesti esindajad on ka töögruppides. Eestikeelne kutse manuses. 
Lisainfo ja programm: http://archimedes.ee/avatud-registreerumine-konverentsile-erasmus-koosto... (eesti keeles)
http://www.conferasmus.eu/le-programme/ (prantsuse keeles)


16.-21.11 leiab Pariisis aset Rahvusvaheline lühifilmide festival Paris Courts Devant, kus Eestit esindab Anna Hintsi lühifilm “Jää”.
Lisainfo: http://www.courtsdevant.com/-Si-loin-Si-proche-2-502-


17.11 linastub Corki rahvusvahelisel filmifestivalil Rainer Sarneti mängufilm „November“.
http://corkfilmfest.org/events/november/


17.11 Tamperest algab etendusega Coppélia Rahvusooper Estonia balleti- ja ooperiringreis Soomes.
https://tampere-talo.fi/tapahtumat/delibes-coppelia/


17.11-05.12 toimub Kanadas Euroopa Liidu filmifestival. Traditsiooniliselt avab festivali EL eesistujariigi film, milleks sel aastal on Jaak Kilmi mängufilm „Sangarid“. Torontos näidatakse Eesti filmi 23.novembril ja Vancouveris 24.novembril.
http://www.cfi-icf.ca/index.php?option=com_cfi&task=showevent&id=181&Ite...


17.11  linastub Addis Abeba Euroopa Liidu filmifestivalil Andres Maimiku ja Katrin Maimiku mängufilm „Kirsitubakas“.
https://eeas.europa.eu/sites/eeas/files/final_version_30oct-_eu_booklet_... (PDF)

 

Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.