Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (29.05.2017 - 04.06.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 29. Mai 2017

30.05 osaleb välisminister Sven Mikser Põhja- ja Baltimaade ning Visegrádi riikide välisministrite kohtumisel Sopotis, kus peateema on regionaalne koostöö.

30.05 kohtub eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Iirimaa Euroopa asjade riigisekretäri Dara Murphyga, kellega vahetatakse mõtteid Eesti EL Nõukogu eesistumise, Brexiti ning digitaalse ühtse turu teemadel.

30.05 toimuvad Balti riikide konsultatsioonid Euroopa Liidu mitmeaastase finantsraamistiku (multiannual financial framework) teemal. Lisaks arutatakse ühtekuuluvus-  ja põllumajanduspoliitikat. Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén.

31.05 peab välisminister Sven Mikser kõne e-riigi Akadeemia korraldataval e-valitsemise konverentsil Olümpia hotellis.

31.05 kohtub välisminister Sven Mikser Tallinnas Iirimaa riigisekretäri Dara Murphyga. Kohtumise teemad on Eesti Euroopa Liidu eesistumine ja Brexit.

31.05 kohtub välisminister Sven Mikser Tallinnas Aafrika Liidu digivoliniku Dr. Amani Abou-Zeidiga, kellega arutatakse Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu IT-sektori koostöövõimalusi.

31.05 kohtub välisminister Sven Mikser Tallinnas USA senaatori Lamar Alexanderiga, kõne all on transatlantilised suhted ja Läänemere regiooni julgeolekuolukord.

31.05 toimub Tallinnas Balti-Benelux Euroopa Liidu riikide konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhib Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén. Kohtumise põhiteemad on Eesti EL-i eesistumine, Brexit, ränne ja EL-i tulevik.

01.06 toimuvad Eesti ja Kreeka välisministeeriumi vahelised Euroopa Liidu poliitika konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhib Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén. Kohtumise teemad on ränne, Brexit, EL tulevik, laienemine ja Lääne-Balkan, õigusriigi põhimõte, idapartnerlus, mitmeaastane finantsraamistik ning Eesti eesistumise prioriteetide tutvustus.

02.06 on Eestis visiidil Euroopa Liidu liikmesriikide välisministeeriumide kantslerid, kellele välisminister Sven Mikser tutvustab Eesti EL-i eesistumise prioriteete.

02.06 viibib Eestis töövisiidil Soome välisminister Timo Soini. Kavas on välisministrite töökohtumine ning ühine pressikonverents ja paneelarutelu teemal „Estonia and Finland – shared values and common challenges in Europe and beyond“ Tallinna Ülikoolis. Kohtumisel arutatakse kahe riigi suhteid, Eesti EL-i eesistumist, idapartnerlust, EL-i kaitsekoostööd, Brexitit, EL-i ja Türgi suhteid ning transatlantilisi suhted.

02.06 kohtub eriesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu pealäbirääkijaga Ühendkuningriigi lahkumiskõnelustel Michel Barnier’ga.

02.06 kohtub esiesindaja ELi institutsioonide juures Matti Maasikas Ühendkuningriigi Välisministeeriumi kantsleri Sir Simon McDonaldiga, kes viibib Tallinnas seoses Euroopa Liidu riigisekretäride ja kantslerite kohtumisega. Eriesindajaga arutatakse Eesti EL Nõukogu eesistumise prioriteetide ning Brexiti teemadel.


Kultuurisündmused välisriikides:

29.05 kingib Dr Lars-Erik Eskelin oma raamatukogu Eestiga seotud ja Balti-Saksa-ainelised saksakeelsed raamatud Eesti Rahvusraamatukogule. Eesti saatkonnas Helsingis toimuval pidulikul tseremoonial võtavad kingituse vastu Rahvusraamatukogu teenuste juht Kristel Veinmann ja kogude osakonna juhataja Kaire Lass.

30.05 kohtub kirjanik Indrek Hargla lugejatega Carcassonne´i raamatupood-kohvikus Breithaup. Kohtumist ja lektüüre vahendavad Carcassonne´i Tallinna sõprade seltsi liikmed.
Lisainfo: http://www.gaia-editions.com/content/indrek-hargla

30.05 avatakse Pariisi südalinnas, galeriis Odile Ouizeman Marko Mäetamme ja Pavel Peppersteini ühisnäitus „Tragic timing“. Näitus jääb avatuks 22. juulini.

02.06 toimub euroopa kirjanduse õhtu Tšehhi Keskuses New Yorgis. Eesti kirjanikest tuleb esitlusele Rein Raua raamat "Vend", millest katkendeid loeb Kristi Roosmaa. Muusikalise etteastega esinevad Maaja Roos (klaver), Leelo Valdsaar (flööt) ja Leila Roos (laul). Üritust spondeerib Amest Foods. Lisainfo: http://new-york.czechcentres.cz/program/event-details/european-literatur...

02.-04.06 toimuvad Fehérvárcsurgós Ungaris aiapäevad, kus igal aastal on aukülalisteks Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigid - tänavu Malta ja Eesti. Eesti esitleb aiapäevadel Kadrioru parki, mis tähistab järgmisel aastal oma 300.juubelit. Lisainfo: https://www.facebook.com/138293106196068/photos/a.601300646561976.107374...

03.-05.06 toimub St-Malos rahvusvaheline filmi- ja raamatufestival Étonnants Voyageurs. Prantsusmaa ühel olulisematest kirjandusfestivalidest astub külalisena üles Andrei Ivanov.
Lisainfo: http://www.etonnants-voyageurs.com/spip.php?page=invites2016&id_article=...


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.