Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (19.02.2018 - 25.02.2018)

Välisministeerium
Esmaspäev, 19. Veebruar 2018

19.02-22.02 viibib välisminister Sven Mikser visiidil Liibanonis. 20. veebruaril külastab välisminister ÜRO rahuvalveoperatsiooni UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon) Lõuna-Liibanonis, kus ta kohtub UNIFIL-i juhtkonnaga ning tähistab koos UNIFIL-is teenivate Eesti tegevväelastega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. 21. veebruaril  kohtub Mikser Beirutis Liibanoni juhtkonnaga, et arutada olukorda Lähis-Idas ja suhteid naaberriikidega. Lisaks on plaanis kohtumine ÜRO abiorganisatsioonidega arutamaks Süüria pagulaste olukorda Liibanonis. Beirutis Saint-Joseph Jesuit kirikus toimub ka EV100-le pühendatud kontsert, lisainfo kontserdi kohta: www.emic.ee/?sisu=syndmus&mid=209&id=8438&lang=est.

20.02 osaleb välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal Brüsselis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu arenguministrite mitteametlikul kohtumisel, kus arutatakse EL suhteid Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani (AKV) riikidega pärast aastat 2020, välistegevuse rahastamisvahendite vahearuannet ja Euroopa Investeerimispanga ettepanekut arengukoostöö tegevustele suunatud allasutuse loomiseks. Lisaks arutatakse lõunalauas kestliku arengu eesmärkide ja ÜRO reformi üle.

22.02 osalevad Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas ja poliitika planeerimise osakonna peadirektor Rein Tammsaar riigikogu väliskomisjoni istungil, kus antakse ülevaade Eesti seisukohtadest seoses Euroopa Liidu tuleviku ning Saksa-Prantsuse koostööga.

22.02 toimub riigivanematele ja presidentidele pühendatud mälestustseremoonia Metsakalmistul. Tseremoonial osalevad Vabariigi Presidendi Kantselei ja Riigikogu Kantselei töötajad ning Vahipataljoni, Eesti Lipu Seltsi ja teiste isamaaliste ühenduste liikmed.

23.02 toimub välisministeeriumis traditsiooniline vabariigi aastapäevale pühendatud välisministri vastuvõtt diplomaatilisele korpusele. Vastuvõtule on kutsutud Eestisse akrediteeritud saatkondade juhid.

24.02 osaleb välisminister Sven Mikser vabariigi aastapäevaga seotud pidustustel.


Kultuurisündmused välisriikides:

20.02 tähistatakse Berliini Konzerthausis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdiga, kus ettekandele tuleb Eesti esimene oratoorium – Rudolf Tobiase “Joonase lähetamine“. Lisainfo: https://www.ev100.ee/et/eesti-riikliku-sumfooniaorkestri-kontsert-berlii...

20.02 Eesti suursaatkond Astanas tähistab Eesti Vabariigi 100. juubelit Radisson Astana Hotellis, kus muusikalist meeleolu loob Kasahstanis elav Eesti juurtega pianist Maia Sepp ning Eesti maitseid tutvustavad Tallinna Radisson BLU hotelli kokad Irena Dmitrijeva ja Aleksander Fedin.

21.02 annab ansambel Vox Clamantis kontserdi Tbilisi Peeter-Pauli katoliku kirikus, milles kõlavad Gregooriuse laul ning Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi, Helena Tulve, Tõnis Kaumanni, Perotinuse ja Francis Poulenc’i helilooming. Vox Clamantise kontserdiga tähistab Eesti saatkond Tbilisis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

21.02 toimub Peterburi Jaani kirikus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontsert-vastuvõtt. Kontserdil astuvad üles Jakob Peäske (fagott), Mikk Langeproon (akordion) ja Henry Zibo (akordion).

21.–25.02 toimub Helsingi Kiasma teatris Eesti kaasaegse (etendus)kunsti festival UUE, mille kavas on vestlused kunstist ja kunstnikega ning etendused "Mademoiselle x" ja "Physics & Phantasma". Eesti kaasaegse (etendus)kunsti festival UUE on pühendatud Eesti 100. aastapäevale. Festivali info: http://kiasma.fi/esitykset-tapahtumat/uue-virolaisen-nykyesitystaiteen-f... . Lisateave: Anu Kippasto, anu.kippasto@mfa.ee, +358 50 355 2960, pille.toompere@mfa.ee

22.02 tähistab Eesti suursaatkond Helsingis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pärgade asetamisega soomepoiste mälestusmärgile Malmi surnuaias ning Põhja poegade mälestusmärgile Vanakiriku pargis. Eesti iseseisvuspäeva kontserdil Aleksanteri teatris kõlab eesti muusika ja jutustatakse Soomes elavate eestlaste lugu. Ettekandele tuleb Rasmus Puuri uudisteos. Lisainfo: Anu Kippasto, anu.kippasto@mfa.ee, +358 50 355 2960, pille.toompere@mfa.ee.

22.02. toimub Kiievis Riikliku Filharmoonia suures saalis Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud kontsert „Eesti helid“. Kammerorkesti „Kiievi solistid“ esituses kõlab ainult Eesti heliloojate muusika, solistid Monika Mattiesen flöödil ja Indrek Leivategija tšellol. Orkestrit dirigeerib Erki Pehk, kes on teinud koostööd „Kiievi solistidega“ aastast 2016. Esitlusele tuleb Heino Elleri, Lepo Sumera, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa jt Eesti heliloojate läbi aegade parimad teosed kammerorkestrile. Kontserdile järgneb suursaadiku vastuvõtt.

23.02 esineb Tiit Kikas Varssavis Eesti Vabariigi 100.aastapäeva tähistamisel ning klubis DZiK (Dom Zabawy i Kultury). Tiit Kikas on helilooja ja instrumentalist, kes kasutab oma loomingu väljendamiseks erinevaid muusikainstrumente: laserharfi, viiulit, flööti, parmupilli ja hulgaliselt live-elektroonikat. Lisainfo: https://www.facebook.com/events/1976778879254100/?active_tab=about.

23.02 avatakse Helsingis näitus “Eesti ajalugu piltides“, mis tutvustab Eesti ajaloo olulisemaid sündmusi ja võtmeisikuid jääaja lõpust tänapäevani välja. Lisainfo: https://www.viro-instituutti.fi/viron-historia-kuvina-toolon-kirjastossa/

23.02 esinevad sopran Mirjam Mesak ja pianist Kristiina Rokashevitch lõunakontserdil St.Martin-in-the-Fields kirikus, millega Eesti suursaatkond Londonis tähistab Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva. Lisainfo: https://www.stmartin-in-the-fields.org/event/free-lunchtime-concert-emba....

23.-24.02 tähistab Eesti suursaatkond Berliinis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kontsert-vastuvõttudega, kus musitseerivad Raivo Tafenau, Estonia poistekoor ja Tuulikki Bartosiki ansambel.

24.02 valgustatakse Soome välisministeeriumi ja Sanomatalo fassaad, kaasaegse kunstimuuseumi Kiasma ja Musiikkitalo ekraanid ning Finlandia-talo Helsingis,  Linnateater ja  Kirjastosilta Turus ja kultuurikeskus Tampere Talo  Eesti rahvusvärvides või kuvatakse Eesti 100 logo.

24.02 toimub Pariisis Eesi saatkonnas Eesti luule ja muusika õhtu. Eesti poeetide luulet läbi aegade esitavad Lembit Peterson ja Antoine Chalvin. Muusikat teevad Villu Veski (saksofon) ja Marge Loik (klaver). Lisainfo: http://www.est-emb.fr/est/syndmused/aid-2248.

25.02 Helsingi linnavalitsuse saalis toimuval kontserdil “Eesti saab sada” kõlab eesti uuem helilooming. Lisainfo:https://www.viro-instituutti.fi/viro-tayttaa-sata-konsertti/.


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.